Koltuk Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Evlerimizde mutlaka olması gereken eşyalar vardır. Bunlardan bir tanesi de koltuk diyebiliriz. Gerek iş yerimizde gerekse evimizde oturmak için çok kullanılan koltuklar bayanların özenle seçimleri ile beğenilerek alınmaktadır. Koltuklar çok tercih edilmesi ile beraber çok da kirlenen eşyalar arasında yer almaktadır. Bu sebeple sürekli olarak kotluklarımızın üzerini her hangi bir örtü ile korumak zorunda kalırız. Hatta bazı bayanlar bunları özel olarak diktirirler. Evimizin en güzel eşyalarından biri olan koltukların sürekli olarak koruma altına alınması eminiz ki tüm bayanların canını sıkıyordur. Bakıldığında koltuklarımızın kirlenmesindeki en büyük etkenin bir türlü söz geçiremediğimiz çocuklarımızın ve bizler kadar düşünceli olmayan eşlerimizin olduğunu görüyoruz. Eğer koltuklarınızın güzelliğinin görünmemesinden rahatsız oluyor, “kendim bile göremedikten sonra ne anlamı var?” diye düşünüyorsanız burada bu konuyla ilgili tüm sorunlarınıza çözüm bulacaksınız.

Koltuk lekesi çıkarma

Gözünüzü korkutan koltuk lekeleri aslında sanıldığı kadar zor çıkmıyor. Bu sebeple panik olmanıza, stres yapmanıza hiç gerek yok. Koltuklarınızı aldığınız ilk günkü kadar temiz görmek isteyenler bayanlar için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız. Öncelikle size tay tüyü koltukları önermek istiyorum. Bu önerimin sebebi ise bu tip koltuklarda kendi kendini temizleme özelliğinin olmasıdır. Bu kumaşın kullanıldığı koltuklar kesinlikle leke ve su geçirmezler.

Koltuk lekesi ne ile çıkar?

Koltuklarda en çok tükenmez kalem lekesiyle karşı karşıya kaldığınızı düşünüyoruz. Bu korkunç lekeyi çıkarmak son derece kolay. Koltuktaki lekeyi çıkarmak için bir saç spreyi yeterli olacaktır. Evet yanlış duymadınız bir sprey tükenmez kalem lekesini çıkarmaya yetiyor. Pamuğun üzerine sıkılan saç spreyi ile leke silindiğinde tamamen ortadan kalkacaktır. Mürekkep lekesini de saç köpüğü aynı şekilde çıkarıyor. Belki çoğunuza sıradan bir fikirmiş gibi gelecek ama bulaşık deterjanı ya da çamaşır suyunu da çoğu lekeleri çıkarmak için kullanabiliyoruz. Ancak burada çok dikkat etmemiz gereken çamaşır suyunu dikkatli ve yeteri kadar kullanmaktır. Eğer bu konuda gereken dikkati göstermezseniz koltuğunuzu eski halinden çok daha kötü durumda görmek gibi bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bunun dışında limon kolonyası ve çiğ lahana da koltuk lekelerini çıkarmada çok iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yaz