Kabartma Duvar Kağıtları İle Tanışmalısınız

Modern dekorasyonun gözdesi kabartma duvar kağıtları son derece popüler olduğundan dikkat çekmeye başladı.

Kabartma duvar kağıtları modern iç dekorasyonun son dönem modası haline geldi. Özellikle farklı geometrik desenlerle öne çıkan bu kağıtlar, duvar kusurlarını gidermekle birlikte mekanlara daha sıcak bir hava katıyor. Vintage olarak tercih edeceğiniz birçok duvar kağıdı da hafif kabartmalı özelliklere sahiptir. Ancak yeni nesil duvar kağıtları bundan farklı olarak tasarlanmıştır. Renk ve desen seçenekleri bir hayli fazla olan bu ürünler, konseptinize en uygun çözümleri sağlaması açısından önem kazanmıştır. Fiyat olarak da ekonomik olduklarından dolayı, desenli, simli, renkli ve 3 boyutlu olarak kullanılabilir. Genç odaları için duvar kağıtları konumuza daha önce baktığınızı varsayarak evin diğer bölmeleri için nasıl tercihler yapılır inceleyelim.

kabartma duvar kağıtları

Mutfak İçin Kabartma Duvar Kağıtları

Mutfak dekorasyonunda son derece önemli olan duvarlar değişik stillerle ortama renk ve hareket katacaktır. Kabartma duvar kağıdı şeklinde kullanacağınız alternatiflerle daha farklı bir konsept yaratabilirsiniz. Özel olarak sipariş edilen ve mutfağınızın konseptine göre uyarlanan duvar kağıtları ısı yalıtımını da sağladığı için oldukça önemlidir. Eskiden üç boyutlu kabartmalı yapıya sahip duvar kağıdı varken, günümüzde bunlar daha kibar bir görünüme kavuşmuştur. Kişisel tercihinize göre duvar kağıdınızı seçerek, mutfağınızın tamamına ya da bir kısmına yayabilirsiniz.

Kabartmalı Duvar Kağıdı Fiyatları

yatak odası kabartma duvar kağıdı

Resim : MyDeal.au

Metrekaresi 75 TL’den başlayan kabartmalı duvar kağıdı fiyatları ekonomik bir iç dekorasyon yaratmanız için oldukça iyi bir seçimdir. Farklı özelliklere sahip olan birçok duvar kağıdı bulunuyor. Son dönemde Osmanlı etkisini arttıracak olan varaklı duvar kağıtlarını, tavan kabartmalarıyla kombinleyebilirsiniz. Fiyat olarak daha ekonomik seçenekler de bulabilirsiniz. Ancak bu durumda ürünün kalitesi düşebilir.

Salonlarınızı Renklendirin

Genelde salonların tek bir duvarına uygulanan kabartmalı duvar kağıtlarının tercih edildiği birçok alanda daha renkli çalışmalar yapabilirsiniz Çok aydınlık bir alanı dengelemek, çok karanlık bir alanı ise daha aydınlık göstermek için duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey, dekorasyonunuza uygun bir hale gelecek modelleri seçmektir. Barok, Vintage ve Victorian dönem etkilerini de bu duvar kağıdı çeşitleriyle sağlayabilirsiniz. Ayrıca  Duvar Kağıdı Nasıl Yapıştırılır? adlı yazımıza da göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Yorum Yaz