Füme Rengi Nedir? Füme Dekorasyon Önerileri

Füme rengi, halk arasında da rahatlıkla anlayabileceğimiz şekliyle koyu gri ya da duman rengi olarak nitelendirebileceğimiz ve dekorasyon önerilerinde sıkça kullanılan, ortama oldukça değişik bir hava katan renklerdendir. Füme rengini dekorasyonlarınızda kullanmanız için birkaç farklı öneriyi ve füme rengiyle dekorasyon tavsiyelerimizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Füme Rengi Koltuk Takımları

Mavi, sarı, kırmızı, pembe, mor… Bütün bu iç açıcı, cıvıl cıvıl renkler varken füme yani koyu gri gibi soğuk bir rengin dekorasyonu başlangıçta uzak bir fikirmiş gibi gelebilir. Ancak füme ruhsuz bir renk gibi gözükse de içinde barındırdığı asaletle, kullanıldığı mekânlara sofistik bir zarafet getirmesiyle son derece fark yaratan renklerdendir aslında. Önemli olan yalnızca, fümenin içindeki o gizemli etkiyi açığa çıkaracak dekorasyonları yaratmaktan geçmektedir. Füme nötr bir renkten yani griden gelmektedir. Bu nedenle her sezon değişen renk trendlerine kolaylıkla uyum sağlayabilir. Sezonun rengi neyse mutlaka fümenin yanına koyabilir ve daima bütünleyici bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Örneğin kırmızı koltuk takımınızın üzerine o yılın trend rengi olan zümrüt yeşili veya limon sarısı renginde bir yastığı koyamazsınız. Ancak füme, her rengi kaldıran ve her dönem rahatlıkla dekorasyonunuza düzenlemeler yapabilmenizi sağlayan bir renktir. Duvarları, perdeleri, kapıları, zeminleri füme renkte kullanmak için aslında çoğu zaman biraz cesur olmak gerekir. Çünkü açık renk duvarlar, kapılar, zeminler daima ilk tercih olmakta ve füme rengi seçimlerine pek yaklaşılmamaktadır. Ancak biraz cesaretle beraber sıradanlığı kırmak ve çok farklı, çok hoş olana ulaşmak daha da iyi olabilir. Bu sayede hem standartlaşmış dekorasyonlardan kopabilir hem de sizin dahi baktıkça doyamayacağınız bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Ancak burada önemle üstünde durulması gereken nokta, mekânın ne derece ışık alıyor olduğudur. Geniş pencereli ve havadar olan mekânlarda füme oldukça iyi durmakta, lakin buna karşılık az ışık alan ve loş olan yerlerde füme istediğiniz görüntüyü vermeyebilir.

Füme Dekorasyon Önerileri

Füme Rengi Yatak Odası

Füme renk ağırlıklı dekorasyon tasarımlarınızda size eşlik edecek olan en iyi tamamlayıcılar masif ahşap yer kaplamaları, pırıltılı avizeler, masif mobilyalar, aynalar, cam ve metal aksesuarlar olacaktır. Özellikle cam ve metal parçalar, füme renginin yanında ortamı oldukça hareketlendirecektir.

Yorum Yaz