Akrilik Halı Nedir? Akrilik Halıfleks Modelleri ve Fiyatları

Akrilik, sentetik elyaflar içerisinde yüne en yakın olan ve en çok benzeyen bir elyaf türü olanak bilinir. Yüne benzer özelliği sayesinde kadife ve pelüş gibi ilmekli halılarda yaygın olarak kullanılır.

Akrilik halının temizliği oldukça kolaydır. Ayrıca güneş ışığında renk değiştirmeme niteliği taşır. Küf yapma olasılığı olmayan ve neme karşı dirençli olan akrilik halılar günümüzde yaygın olarak evlerde yer almaktadır.

Genellikle salon ve misafir odalarında kullanımı uygun olan akrilik halılar yüne göre şekil bütünlüğü açısından daha dayanıklıdır. Yeni dekorasyon malzemesi olarak kullanılan akrilik halılar renk seçenekleri ve yeni modelleri ile mobilyalar ile kolayca uyum sağlamaktadır.

Ayrıca bütün odanın kaplanmasına olanak veren akrilik halıfleks modelleri yüzey koruma açısından da sıklıkla tercih edilir.

Her Bütçeye Uygun Halı Modelleri

Halı evin olmazsa olmaz bütünleyicileri arasında yer alan ürünlerdir. Halısız eve rastlamak pek mümkün değildir. Sürekli geliştirilen ve modern dekorasyon dünyasına uyum içerisinde üretilen halı modelleri arasında akrilik halılar en çok kullanıma sahip ürünler arasında yer almaktadır.

Akrilik halıfleks modelleri ve fiyatları sürekli yenilenerek her bütçeye uygun hale getirilmektedir. Halı değişimi neredeyse bütün evin havasını etkileyen nitelikte bir görüntü değişikliğe sebebiyet verir. Özellikle kalabalık ailelerde halı zamanla yıpranmaya uğramaktadır.

Bu nedenle akrilik halılar yıpranma eğilimi yüksek olan halılar olduğu için genellikle çok yol üzeri olan bölümlerde kullanılmaz. Güzel görüntüsü ve kaliteli duruşu ile salon ve misafir odalarında kullanılan akrilik halılar ve halıfleksler temizlik açısından da ev hanımlarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yorum Yaz