Tay Tüyü Koltuk Takımları 2016

 Dekorasyon günümüz şartları içerisinde özellikle yeni evlenecek çiftlerin çok dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle gelişen teknoloji ile birlikte üretimler hızla devam etmektedir. Üretimin fazla olması pek çok mobilya türünün beğenimize sunulması anlamına gelmektedir.

Son zamanlarda en fazla ilgiyi mobilyalar görüyor. Mobilyalar görünüm açısından kusursuz olduğu kadar kumaş seçimlerine de dikkat ediliyor. Bizler için son derece önemli olan kumaşların kaliteli olup olmadığı, leke tutup tutmadığı ve temizliğinin rahat olup olmadığı konularına özen gösteriyorlar. Bu nedenle son modada yer alan kumaşlar insanların vazgeçemediği kumaş türleri haline gelmiştir. Bu kumaşlara ise tay tüyü kumaş adı verilmektedir.  Tay tüyü kumaşın özellikleri nedeni ile mobilyalar da artı özellik kazanmışlardır. İnsanların fazlasıyla ilgi gösterdiği tay tüyü kumaşlar tüylerinin doğal bir görüntü vermesi sebebi ile inanılmaz bir görüntü sağlarken yumuşaklık hissini de beraberinde getirmektedir. Leke tutmayan ve tahmin ettiğinizden çok daha kolay temizlenebilen tay tüyü kumaşlar, yumuşak dokusu sayesinde konforu sizlere son noktasına kadar yaşatmakta ve gerçek tay tüyünü aşmayan tüy uzunlukları ile evinize doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Günümüzde üretilen pek çok koltukta tay tüyü kumaş tercih edilmesinin en birinci nedeni tüylerin kendi yönlerindeki doğal görüntüsü ile  kumaşa kendiliğinden desenliymiş havası vermesidir.

Tay tüyü kumaşların mobilyalarda önemli olan özelliklerinden bir tanesi ise kumaşın kendiliğinden desenli olan yünlerinin evde gün ışığına ve akşam ışığına bağlı olarak desenleri değişiyormuş gibi göstermesidir. Günümüzde kaz tüyü kumaşlar da pek çok mobilya ve nevresim takımlarında tercih ediliyor. Tay tüyü kumaşların değişik renk seçenekleri mevcuttur. Renkler arasından tercihiniz doğrultusunda istediğinizi seçebileceğiniz tay tüyü kumaşları ciddi bir leke olmadığı sürece nemli bir bezle az bir güç kullanarak silmeniz yeterli olacaktır. Tay tüyü kumaşın satıldığı pek çok mağazada bu konuda bilgi de verilmektedir. Nasıl bir lekeyle karşı karşıya olursanız olun çok ıslak bir bezle silmeniz ya da kumaşı yıkamanız hem görüntüsüne zarar verecek hem de kumaşı yıpratacaktır. Bu nedenle kumaşa gerekli hassasiyeti göstererek kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. esmagül dedi ki:

  Verdiğiniz püf noktalar mükemmel teşekkür ederim. Hangi markanın oturma gruplarını önerirsiniz?

  1. admin dedi ki:

   Marka olarak belirtip yanlış yönlendirmek istemiyorum fakat hepimizin marka tercihleri az çok bellidir efendim.

 2. Duygu dedi ki:

  Tay tuyu kumaşlara bayılıyorum. Yazı da aradığım herseyi buldum. Çok teşekkür ederim..

Yorum Yaz