Stor Perde Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Geçtiğimiz yıllarda yaygın olan tül perdelerin yerini günümüz şartlarında büyük ölçüde almış olan stor perdeler, ev dekorasyonunda da çok önemli bir rol oynamaktadır. Şık duruşuyla evlere ayrı bir hava katan stor perdeler aynı zamanda kullanımının kolay olması nedeni ile de insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Perdelerde yer alan mekanizmalar, perdelerin çıkarılıp takılmasını zahmetli gösterse de aslında çok rahat olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle fazlasıyla titiz olan ev sahipleri, stor perdelerin nasıl takılıp çıkarılacağını ayrıntılı olarak bilmek istemektedirler. Stor perdeler ilk montaj esnasında korniş üzerine ufak aparatlar geçirilerek takılmaktadır.

Stor perde nasıl takılır?

Stor perde takma

Stor perdenin montajı, takılacağı yerin özelliğine göre yapılmaktadır. Aynı zamanda montajı en rahat olan stor perdenin çivi ile duvara monte edilebilenleri de vardır. Ancak bu kornişe monte edilen diğerine göre çok daha uğraştırıcı bir yöntemdir. Genel olarak stor perde satın alındığında içerisinde montaj için gerekli aparatlar da yer alır. Bu sayede korniş olan yerlerde perdenin takılması hemen hemen 10 dakika gibi bir süre almaktadır. Perdenin kornişin üzerinde durması için gerekli olan aparatlar kornişe vidalanarak stor perde eşit hizada tırnaklı aparatlara geçirilir.

Stor Perdeyi Nasıl Çıkarmalıyım?stor perde çıkarma

Perdeler, evlerin temizliği esnasında kesinlikle temizlenecekler arasında yer alması gereken eşyalardandır. Hiçbir zorluk yaşanmadan rahatlıkla çıkarılabilen stor perdeler bu yönleriyle fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunlar çıkarılırken en önemli aşamalardan bir tanesi perdeyi dengede tutmaktır. Bu nedenle bir merdiven yardımı alınması gerekmektedir. Stor perde çıkarma işlemine perde takılırken son aşama olan klemenslerden başlamak gerekir. Perdeyi tutan aparatın her hangi bir tarafına bastırıldığında, perdenin kolaylıkla çıktığı görülecektir. Boyutuna göre aparat sayısında değişkenlik gösteren stor perdelerin her aparatına aynı işlemin yapılması gerekmektedir

Yorum Yaz