Cam Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Cam boyama yüzlerce yıldır yapılan bir sanat dalıdır. Cam  boyamak için bir sanatçı olmaya gerek olmasa da yine de doğru malzemeleri kullanarak son derece güzel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Cam boyamak istediğinizde hangi malzemelerden yararlanmanız gerektiğini sizler için araştırdık.

Cam Boyama

Cam Boyama Malzemeleri

Bunun dışında cam boyası, fırça, rölyef boya ve boya inceltici sizin için yeterli olacaktır. Hali hazırda bir kırtasiyeye gittiğiniz zaman cam boyamak için ihtiyacınız olan tüm ürünleri size set olarak verecektir. Yine de kaliteli olan markaları ayrı ayrı satın alırsanız yeni bir eser ortaya çıkarırken daha kolay olacaktır.

Dilerseniz benim için en önemli olan yardımcıdan yani rölyef boyadan bahsedelim. Bu boya sizin cama çizeceğiniz şablonu oluşturuyor. Düşündüğünüz desenleri öncelikle rölyef ile cama çiziyor ve kurumasını bekliyorsunuz. Daha sonrasında ise bu şablon üzerinde boyamaya devam ediyorsunuz. İyi bir rölyef kullanıcısı olmanız durumunda daha profesyonelleşiyor ve işinizi daha kaliteli bir şekilde yapmaya başlıyorsunuz.

Bunun dışında cam boyasını kullanırken dikkat edeceğiniz hususların başında inceltici ilk sırada yer alıyor. Fazla kullanılması durumunda inceltici boyayı daha açık renkte gösterecek ve camın üzerinde rengi gizleyecektir.

Tabi ki bu durum biraz el alışkanlığına bağlı olacaktır. Cam boyamak için eski tabak ve cam bardaklarınızı boyayarak profesyonelleşebilirsiniz.

 

Yorum Yaz