En Gözde Ev Dış Cephe Boyası Örnekleri

Son derece zor bir konu ile karşınızdayız. Dış cephe boyaları geri dönüşü çok zor olan bir başlıktır ve çoğunlukla iyi yönetimi yapılmayan bir sorun olarak karşımıza çıkar. Evet doğru duydunuz, duvarı doğru renk tonuna boyamayı başaramazsanız bu durum kocaman bir sorun olarak karşınıza çıkacaktır.

Apartman dış cephe renkleri

Doğru olan renkler ve tonlardan yardım almak mı yoksa en başından farklı seçeneklerden yardım almak mı? Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Dış cephe montaj seçeneklerinden yararlanarak hem boya masrafından hem de tek düze renklerden kurtulma imkanınız olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bunun dışında ille boyatmaktan tarafsanız çok renkli özelliklerden de yararlanabilirsiniz. Söz gelimi ahşap ile camın beraber olduğu dekorasyon seçeneklerinin pek çok Avrupa ülkesinde ilk sırada tercih edildiğini de eklemek gerekiyor. Paylaşacağımız birkaç örnekten yararlanarak boya renginize karar verebilirsiniz.

modern dış cepheler

Dış cephe boyası tercih etmeden önce çevrenizdeki binalarda kullanılan tonlara özellikle göz gezdirmeniz gerekiyor. Bunun dışında uygun rengi bulmak için detaylı bir araştırma yapmanın da son derece önemli olduğunu eklemek gerekiyor. Kaliteli olan boyanın uygun fiyatlı olandan çok daha iyi bir iş çıkaracağını unutmayınız.

dış cephe boyaları

Dış cephe renkleri arasında çoğunlukla koyu renklerin kullanıldığı ülkemizde aynı anda ana renklerin kullanılması durumunda da çok güzel görüntüler ortaya çıktığını belirtmek gerekiyor. Pek çok farklı şehir tamamen mavi yada pembe evleri ile ünlü olmayı başarmış durumda. 
açık renk dış cephe boyaları

Daha farklı örnekler için google görsellerden  ulaşabilirsiniz. Filli boya, polisan ve marshall markalarının renk paletleri için aşağıdaki fotoğraflara tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

Yorum Yaz