Pratik Dolap Düzenleme Teknikleri

Kıyafetleriniz dolabınıza sığmıyor mu? Dağınıklıktan sıkıldınız mı? Dolap dağınıklığından bıktıysanız bu yazımız tam size göre. Dolap düzenlemeleri hem kıyafetler için alan genişlemesinde hem de dağınıklığın sona ermesinde oldukça etkili bir yer tutmaktadır. Çalışanlar için dolap düzenlemeleri son derece uzun ve zahmetli bir iştir. Bu nedenle en pratik yöntemle dolap düzenlemeleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

dolap düzenleme

Pratik dolap düzenleme için bizce ilk yapmanız gereken fazlalıklardan kurtulmaktır. Sıkıldığınız, ya da size olmadığını düşündüğünüz kıyafetlerinizi başkalarına vererek dolap düzenlemesine başlayabilirsiniz. Dolapta öylesine duran kıyafetler yer kaybettirmekten başka bir şeye yaramaz. Hem size yer kazandırmak için hem de ihtiyaç sahipleri için bu iyi bir fikirdir. Bir diğer aşama ise dolap düzenlemesi yaparken eşyaları gruplandırmaktır.

pratik dolap düzenlemeBu gruplandırmaya örnek verecek olursak en sık kullandığınız eşyalar bir grupta toplanabilir. Bununla beraber çok soğuk olmayan sezonluk havalarda giyilebilecek Triko, hırka ya da yağmurluk gibi kıyafetlere de dolabınızda yer vermeniz gerekir. Kıyafetleri dolaba yerleştirmeden yıkanması ya da tamire gitmesi gereken kıyafetleri ayırın. Sonuç olarak bir süredir dolapta kaldıklarını aklınızdan çıkarmayın. Kaldıracağınız diğer kıyafetleri rastgele atmak size diğer dolap değişiminde zorluk çıkaracaktır. Bu nedenle düzgün bir şekilde kaldırın. Bu düzenleme için aynı büyüklüklerde hurçlar alın.

giysi dolabı düzenleme dolap kravat koyma yerleri

Kazakları, gömlekleri, montları ve pantolonları kendi arasında gruplayarak düzgünce kaldırın. Eğer yatak tercihinizi bazalı yataklardan yana yaparsanız kaldıracağınız kıyafetleri oraya koyabilirsiniz.

Yorum Yaz