En Güzel Ev Kütüphane Tasarımları

ev_kutuphanesiEvde özel ve bir o kadar da şık görünümlü kütüphaneye sahip olmak mahremiyet, rahatlık, estetik ve okuma zevki açısından gerekli olabilecek tüm özellikleri barındırdığı için büyük bir şans olsa gerek diyebiliriz. Sabah kalktığınızda birkaç adım sonrasında kendi zevkinize ve beğenilerinize göre oluşturduğunuz bir kütüphaneye girebilme düşüncesi dahi insanı sabahlar için neşelendirmeye yeterli.

Ev kütüphane tasarımları için birçok tasarım mevcutken özellikle klasik ev kütüphanesi stili oldukça ön planda. Bu stil, diğer stillere göre insanı daha çok kütüphanede gibi hissettiriyor. Yoğun ahşap ve koyu renklerin de kullanımıyla hem hayallere dalmayı daha kolay hale getirebiliyor hem de odanın havası sayesinde kitaplar çok daha hoş bir görünüme kavuşuyor.

Birçoğumuzun evdeki kütüphane anlayışı odanın bir duvarına gelişigüzel dizilmiş bir kütüphane anlayışından ibarettir. Ancak bunu bizim gibi yapmayıp sanat haline dönüştürenlerden de ilham almanın altını çizmek isteriz. İçinde huzurla kitap okuyabileceğiniz, kendinize daha çok vakit ayırabileceğiniz sessiz bir kütüphane ortamını evinize dâhil ederek siz de yaratıcı fikirlere imza atabilirsiniz.ev_kutuphane_stiliÖyle ki eviniz yeterli büyüklükte olmayabilir ve bir odayı kütüphane olarak ayıramıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum kütüphane kurmaya kesinlikle engel teşkil etmemektedir. Çünkü birçok farklı tasarım örneğinde de rastlayabileceğiniz gibi kütüphaneler büyük-küçük tüm evlerde, tüm ortamlarda, evin her bölümüne yapılabilmekte ve harika görüntüler yaratmaktadır. Örneğin merdiven boşluğundan tutun ki salona, antreden koridora kadar her yere yapılabilecek kütüphane tasarımları evinize bambaşka bir hava katacaktır.evinizde_kutuphane Kütüphane dendiğinde bu tasarımın büyük ve geniş bir ortam için ideal olduğunu düşünmemelisiniz. Çünkü geniş kitaplıklar ve geniş koltuklar kütüphane tasarımı olabildiği gibi, küçük raflar, küçük sedirler veya masalar da kütüphane tasarımları açısından son derece güzel, hoş ve fonksiyonel tasarımlar olabilmektedir. Yeter ki kütüphaneye sahip olmak isteyin, evinizde mutlaka bu şık tasarımlar için yer ayırabilirsiniz.

ev_kutuphanesi_ornekleri
Eğer obur bir okuyucu iseniz, kitaplarınızı son derece şık bir biçimde teşhir etmek istiyorsanız kütüphaneler, kitap koleksiyonunuz için emrinize amadedir diyebiliriz. Var olan kütüphanenize yepyeni bir hava katmak ya da yeni baştan bir kütüphane, okuma alanı oluşturmak istiyorsanız sizler için web sitemizde bulabileceğiniz birçok tasarım örneğini, ürünü incelemenizi öneririz.

Yorum Yaz