Avize Nasıl Temizlenir? İşte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avizeler, ev dekorasyonlarına renk katan ürünlerdir. Çok hassas olan avizelerin evlere şıklık katmakla beraber temizliği de bir o kadar önemlidir. Bu yazımızda sizlere avize temizliği hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle avizeleri 2 gruba ayırıyoruz. İlk önce kristal avize temizliği hakkında bilgi verelim. Nasıl Yapılır?

Öncelikle toz alma işlemi ile başlanmalıdır. Dilerseniz avizeyi sökerek de yapabilirsiniz. Ancak zahmetsiz olsun diyorsanız merdiven yöntemi ile de bunu yapmanız mümkün. Her 2 durumda da avizenin altına bir naylon ya da çarşaf sermelisiniz. Aksi halde yerleri leke içinde bırakırsınız. Bez kullanırken pamuk bezleri kullanmayın.Pamuk bezler avize taşlarının bağlantılarımın kopmasına neden olabilir. Toz beziyle işiniz bittiğinde kovaya sirkeli su hazırlayın. Sileceğiniz bezi nemli olacak şekilde sirkeli suda ıslatmalısınız. Çok fazla ıslak olması kristallerde leke bırakır bu da hoş bir görüntü olmaz. Silmeyi avizenin iç kısmından yukarıdan aşağıya doğru yapın. Daha sonra aynı işlemi dış yüzeyde de yapın. Ahize Temizliği tamamen bitmiştir.

Pirinç Avize Temizliği

Bu avize türünde toz almaya gerek yok. Sirkeli su prinç avizeleri parlatır. Bu nedenle sirkeli suyla yine bir bezi nemlendirerek avizeyi dikkatli bir şekilde silin. Silme işlemi tamamen bittikten sonra kuru bir bezle yine dikkatli bir şekilde avizeyi kurulayın. Bu şekilde temizleme işleminiz tamamen bitmiş olacak.

Yorum Yaz