Kanvas Tablo Nasıl Yapılır?

 Kanvas tablolar evlerimizi mükemmel bir görüntüye sokan tablolardır. Dijital baskı yada çeşitli boyama teknikleri ile kanvas tablo nasıl yapılır konumuzda evlerinize en uygun tabloyu yapacak çeşitli süslemelerle duvarlarınızı renklendirebileceksiniz .

 

Kanvas Tablo Yapma

Kanvas tabloların iskeletlerinde ağaç tercih ediliyor. Tabloların ağaçtan yapılması da tabloların hem hafif hem de dayanıklı olmasını sağlıyor.

Bu tablolardaki ağaçlar kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Kullanılan ahşap ve ağaçlar kesinlikle sağlam olmak zorundadır. Eğer bu noktaya dikkat edilmezse kanvas tablonuz da istediğiniz derecede sağlam olmayacaktır. Tablolara önemli olan diğer bir nokta ise kullanılan bezde kalitedir. Bezin kaliteli olması üzerinde yer alacak olan dijital baskıların kaliteli olmasını sağlar. Eğer kumaş kalitesiz olursa baskılar da kalitesiz görünecektir. İnsanların hayranlık duyduğu bu mükemmel ötesi tabloların yapımı oldukça zordur. Güzel olduğu kadar yapım aşamasında fazlasıyla zahmet gerektiren bu tablolar işçilik isteyen bir durumdur. O yüzden tablolar yapılırken işinde deneyim sahibi marangozlar tercih edilmektedir.

Kanvas tablolarını kendileri yapmak isteyen insanlar da belli faktörlere dikkat ederek kanvas tablolarını yapabilirler. Elbette ki uzman bir marangoz ve sizin yaptığınız tablolar arasında ciddi farklar olur ancak kendi el emeği ile evinin görüntüsünü değiştirmek isteyenler için son derece güzel bir tercihtir. Tabloyu yapmak için tabi ki önce gerekli malzemeleri tedarik etmek gerekir.

Kanvas tablo malzemeleri

Kanvas tablo malzemeleri kumaş, zımba makinesi ve tablodur. 3 malzeme ile yapılabilen tablonun yapılışı ise şöyle: seçtiğiniz kumaşı ütüleyerek başlayın. Kumaş seçimi yaparken evinizin dekorasyonuna uygun renkte olmasına özen göstermeniz gerektiğini hatalım. Ütüleme işleminin ardından zımba makinesi ile kumaşı tablonuza dikkatli bir şekilde zımbalayın. İşlem sırasında kumaşı gerdirerek zımbalamak güzel bir görüntü için oldukça önemli. Yukarıda anlattıklarımızı eksiksiz olarak yaparsanız eviniz inanılmaz bir görüntü kazanabilir. Evinizin görünümü her kesten farklı olsun istiyorsanız kanvas tabloları denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Birbirinden güzel kumaşlar seçerek çevrenizdekileri evinize hayran bırakmak yukarıda anlatılan işlemleri yaparak evinizin görüntüsünü tamamen değiştirmek sizin elinizde. Bu harika tabloları yapmayı  deneyecek olan insanlara şimdiden iyi şanslar diliyoruz.

Canvas Tablo Yapımı Videolu Anlatım

Anlatım İngilizce dilinde fakat yapımını görüntüleri izledikten sonra daha da iyi anlacaksınız.

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Deniz dedi ki:

    Püf noktalarını güzel bir şekilde açıklamışsınız. En yakın zamanda kendi canvas tablomu yapacağım teşekkürler…

Yorum Yaz