Zebra Perde Nedir? Kullanışlı mıdır?

 Eğer hem kullanışlı, hem pratik, hem de son derece modern bir perde çeşidi arıyorsanız zebra perde modelleri tam da size göre! Özellikle 2016 senesinin en gözde perde çeşitlerinden biri olan zebra perdeler birçok farklı desen ve rengiyle kadınların ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Açık veya kapalı kasa, su taşlı, boncuklu, eteği rustik, metal veya plastik zincir gibi birçok modeli bulunan zebra perdelerin ev dekorasyonunuz için ne imkânlar sağladığına göz atalım.

Bu yılın revaçta olan perde çeşitlerinden zebra perdelerin kullanımlarının kolay olması, malzemelerine göre ısı yalıtımları açısından da oldukça avantajlı olması ve ev dekorasyonunuza son derece modern bir görünüm katması bakımından sıkça tercih ediliyor. Kaliteli malzemelerden yapılmış olan zebra perde modellerinin ısı yalıtımına büyük katkısı söz konusudur ve bu da sizlere yalıtım konusunda cebinize artık destek sağlar.

Ayrıca yine bu model perdeler birçok modern konsept dekorasyonlarda şahane bir tamamlayıcı üründürler. Yine malzemesiyle doğru orantılı olarak zebra perde kullanımlarında cama güneşlik kullanmaya da ihtiyaç duymazsınız. Aslında genelde otel, cafe, ofis gibi mekânlarda kullanılsa da özellikle bu sene evlerde de kendisine sıkça yer bulmayı başarabilmiş olan zebra perdeler birçok firmanın üretim kataloglarında mevcut. Evin her odasında kullanabileceğiniz bu modeller özellikle mutfak ve yatak odasında kullanılmaktadır.

Zebra perdelerin temizlikleri diğer tül perdelere kıyasla çok daha meşakkatlidir diyebiliriz. Bu nedenle havalandırmanız ne kadar kuvvetli olursa olsun zebra perdeleri mutfakta kullandığınız zaman diğer odalara göre daha çabuk kirleneceklertir. Bu nedenden dolayı da silinebilen kumaşla yapılmış bir zebra perde modelini mutfağınızda kullanmayı tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca yatak odasında kullanacaksanız mahremiyet açısından da problem teşkil etmemesi adına şeffaf olmayan zebra perde modeli tercih etmeniz daha doğrudur.

Görüntü açısından son derece dekoratif dursa da temizlik söz konusu olduğu zaman eğer zebra perde silinebilen bir özellikte değilse sizi biraz yorabilir. Temizliği, ustanın sökmesi ve temizleyecek kişiye vermesi ile yapılmaktadır, bu ise son derece yorucu olabilir. Ayrıca fon kullanmak da biraz sıkıntı yaratabilir. Salt zebra perde evinizde mutlaka bir ofis havası oluşturacaktır. O nedenle geometrik çizgili fon kullanarak dekorasyonunuzu tamamlamanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz