Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

Kolay gibi gözüken ev dekorasyonu, sanıldığı kadar kolay bir uygulama değildir. Ev içerisinde ki renk uyumunu sağlamak, doğru mobilyalar kullanmak, en doğru sonuçlara ulaşmak için profesyonel destek alırız ya da edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ilerleriz. Genel anlamda bahsetmek gerekirse, bilgi eksikliği ile ve tecrübesiz olarak evimizin dekorasyonunu değiştirmeye kalktığımızda, hüsranla sonuçlanan dekoralara imza atabiliriz. Bu yazımızda, ufak hatalardan kurtulmanız, kullanışlı bir eve sahip olmanız için birkaç ev dekorasyon fikrine yer vereceğiz. Aynı zamanda, evinizde uygulayabileceğiniz farklı dekoratif çalışmaları sunacağız.

Dekorasyon düzenini değiştirmeyi düşündüğünüz evinizde, öncelikle duvar renklerine karar vermelisiniz. Her alanda olduğu gibi renklerin önemi, ev içinde de bariz ortadadır. Yanlış tonlarda kaplanacak duvarlar, evinizin daha ufak daha basık gözükmesine sebebiyet verebilir. Eğer eviniz dar ise koyu tonlu duvar renkleri ve duvar kağıtlarından uzak durmalısınız. “Neden?” diye soracak arkadaşlarımız olacaktır. Çünkü açık renk kullanımı, dar odaların göze daha geniş gelmesini sağlamakta. Bu da sizin için bir avantaj olmalı.

Ayrıca evinizin odaları kuzeye bakıyorsa eğer, hoş bir görünüm elde etmek için sarı tonları arasından karar kılmalısınız. Bunun sebebi de kuzey cepheye bakan odalar, soğuk oda olarak adlandırılır. Buraların daha da sıcak ve göze hoş gelmesi için sarı tonları, doğru bir tercih olacaktır. En çok merak edilenler arasında, evlerin nasıl daha ferah ve daha huzur veren bir görünüme kavuşması yer almakta. Duvarlarda ve çeşitli ev aksesuarlarınızda kullanacağınız mavi ile yeşilin tonları bu ferah ve huzurlu alana kavuşmanız için yetecektir.

Renklerden sonra mobilya seçiminden bahsedelim, biraz da. Artık, kullanışsız mobiyalar demode oldu ve bence bir çöp niteliği taşımakta. Ergonomik ve evinize uygun mobiyalar, hem size kullanışlı bir alan sunarken hem de gereksiz yer kaplamalardan kurtulacağınız için, daha geniş bir alana sahip olmanızı sağlıyor. Bu bahsettiğimiz fonksiyonlu ve ergonomik yapıya sahip mobilyalar, evin neredeyse tüm odalarında düşünülebilir. Mutfak, banyo, balkon, yatak odası, oturma odası, çocuk odası…

İç tasarımda kullanılan ürünler olsun, aksesuarlar olsun size basit ve sıradan gelebilir. Eğer gerçekten böyle düşünüyorsanız, çeşitli dekoratif çalışmalar evinizde uygulayabilirsiniz. Örneğin, salonunuzda kullanacağınız bir dekoratif modern bir raf, ne demek istediğimizi anlatıyor olmalı.

Yorum Yaz