Dekorasyon’da Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Evlerimiz, bizim yaşam alanlarımızdır. Acı tatlı her anımızı geçirdiğimiz evlerimizin dekorasyonunun da eşsiz olmasını isteriz. Bu nedenle çeşitli araştırmalarla evimiz için en güzelini seçmeye çalışırız. Ancak dekorasyonun tamamen bir uyum içerisinde yapılması gerektiği dekore esnasında atlanmaması gereken bir detaydır.

Evimi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Oturma Odası Renk Uyumu

Ev dekorasyonunda aranması gereken en temel özellik eşyaların birbirlerini tamamlayacak şekilde uyum içerisinde olmasıdır.

Ev dekorasyonu yaptırırken renk uyumu sağlamak için, halıların, ev için kullanılacak olan aksesuarların, mobilyaların ve evin duvarlarının bir renk uyumu içerisinde olmaları son derece önemlidir. Evinizde olmazsa olmaz olan renk uyumunu sağlayabilmek için pek çok farklı fikir vardır. Bunlara örnek olarak zemin renginiz ile duvar renginizin aynı olması ya da mobilyalarınızla halılarınızın aynı renge sahip olmasını verebiliriz. Bir diğer yönden bakıldığında, her evde halı kullanılacak diye bir zorunluluk da yoktur.Evinizin her ayrıntısını olduğu gibi zeminini de özenle seçtiğinize eminiz. Bu nedenle kapatmak istememek de en doğal hakkınız diye düşünüyoruz. Bu açıdan bakıldığında yapılacak şey, zemin döşemelerinin rengini dekorasyonda çıkış noktası yapmaktır.

Mutfak Renk Uyumu

Bu yazımızda ev dekorasyonu hakkında sizleri aydınlatmaya çalıştık. Sizler de evinizi yeniden dekore ederek olduğundan çok daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sitemizde yer alan ev dekorasyonu örneklerine bakarak konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz