Orijinal Duvar Boyama Fikirleri

Evimizin her yeri için özenli tasarımlar deneriz. Kapımızdan mobilyalarımıza, oradan pencerelerimize kadar pek çok şeyi yenilemek veya değiştirmek isteriz. Duvarlarda tablolar ve diğer duvar süsleri yardımıyla yenilik yapmak isteriz, renklendirmede faydalı olabileceğimiz durumlar olduğunu düşündünüz mü?

Duvar Boyama Fikirleri

Duvarları boyamak, illaki usta bir boyacı getirmeye mecbur olmak demek değildir. Teknik olarak az bir bilgiye sahipseniz siz de kendi duvarlarınızı zevkinize göre boyayabilirsiniz. Duvar boyarken kesinlikle ton kaçırmamaya dikkat edin. Rengi bir tarafta koyu diğerinde açık görmek elbette ki istemezsiniz. Ayrıca kendiniz, evinizin duvarlarını boyarken dilediğiniz rengi ve dilediğiniz tasarımsal şekli verebilir, duvarınızı şahsınıza ait bir sanat eseri haline getirebilirsiniz.

Dikkatli olmalısınız, duvarlarınıza şekiller vermek biraz zor olabilir. Kendi el becerinizi yeterli bulmuyorsanız ya da endişeliyseniz kesinlikle profesyonel çalışan bir boya ustasından yardım alabilirsiniz. İstediğiniz tarzı ustaya da anlatabilir, bu tür bir işlemi kendisine de yaptırabilirsiniz.

 

Duvar Boyama Teknikleri

Ev dekorasyonuna önem veren herkes, duvarından kapısına yenilikler yapmaktan mutlu olur. Tıpkı giyim ve takılarda modayı takip ettiğimiz gibi ev dekorasyonumuzda da değişiklikler yapmak isteriz. Bu değişikliklerin birçoğu oldukça yüklü meblağlara tekabül eder. Duvar boyama konusunda özellikle, boya masrafının üç katı kadar da bir ustaya ödeme yapmanız gerekebilir. El beceriniz yerinde değilse ya da kaş yaparken göz çıkartmaktan korkuyorsanız bu zaruri bir ihtiyaçtır.

Böyle bir sorunu olmayan, kendisi yapabileceğine inanan kişiler içinse boşa harcama diyebiliriz. Boş yere para harcamak istemezseniz, gerek sitemizdeki görselli önerilerden gerekse arkadaşlarınızın görüşlerinden faydalanarak bu işlemi en kısa sürede ve en az masrafla nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca duvarlarınıza enteresan ve çok hoş bir hava da kazandırabilirsiniz.

Eviniz, sizin yaşam alanınızdır. Tüm sevdikleriniz, komşularınız ve en önemlisi kendiniz için her zaman yeni bir soluk katmak, hakkınızdır. Bunu düşünerek sizler için farklı duvar boyama fikirleri ile dolu bir öneri dizisi hazırladık. Galerimizi takip ediniz. Bu resimleri ailenizle veya arkadaşlarınızla tartışarak kendiniz için en iyi olanı seçmelisiniz.

Yorum Yaz