Bronz ve Mermer’in Mobilya Üzerindeki Etkisi

Bronz; gücün ve otoritenin sembolüdür. Aynı zamanda eski Yunan tasvirlerinde çoğunlukla zenginliğin yanında tepki ve otorite anlamına geldiği de bilinir. Bronz mermer ise zor bulunan bir ürün olmasının yanında renginin anlamı ile zenginliğin tüm özelliklerini barındırabilir.

Bu sayılan özelliklerin tabi ki tek başına etkili olmadığını da söylemek gerekiyor. Kaliteli bir şekilde kullanıldığı mobilyalarla iyi kombine edilmesi bronzun otoritesini bir kat daha artıracağı gibi eski Yunan kaynaklarında da belirtildiği gibi kaliteli kombin edilmemesi durumunda tepki çekecek kadar göze batabilir.

Bronz Mermer

Bronz En Çok Hangi Renge Yakışır

Bronz rengi,  çoğunlukla büyük otellerin kral dairelerinde gümüş, golden ve siyah renkleri ile karşımıza çıkar. Bronzu mobilya üzerinde kullanmak istiyorsanız öncelikle şu sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Kullanacağım odaya bütünüyle hükmedecek bronzum var mı? Yada sadece ağır bir odada mı kullanacağım? Aksi takdirde günlük şekilde kullandığınız bir oturma odasında bronz bir mermeri bütünüyle ziyan etmeniz gibi bir durum da ortaya çıkabilir. Bu noktanın özellikle altını çizmek gerekiyor ki, bronz iyi kullanılmayacaksa hiç kullanılmamalıdır.

Bronz Mermer Mobilya

Tek tarafı bronz mermerle kaplı bir banyoda, siyah çerçeveli bir ayna (yada golden) çok zengin duracağı gibi siyah bir mermer üzerinde bronz çerçeveli bir ayna oldukça komik duracaktır. Eğer bronzu kullanmak istiyorsanız kullandığınız mekanda otoritenin o olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Bu sebepten dikkat etmekte fayda var…

Yorum Yaz