Dekoratif Doğal Taşları Temizleme Yöntemleri

Dekoratif Doğal Taşlar Doğal taşlar özellikle bayanların olmazsa olmazıdır. Çok tercih edilen mükemmel görünüme sahip olan bu ürünlerde bayanların kafasını kurcalayan en önemli soru ise nasıl temizleneceğidir. Çok beğenilmesine rağmen doğal taşları temizlemek bayanların korkulu rüyası haline gelmiştir. Aslında hiçte düşünüldüğü gibi değil. Bayanların korkulu rüyası haline gelen doğal taşların temizliği aslında son derece kolay diyebiliriz. İş yerinizde ya da evinizde tercih edebileceğiniz dekoratif taşları süpürgenin ucuna takacağınız bir fırça yardımı ile hiç zorlanmadan rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Bulunduğu ortama inanılmaz güzellikte bir farklılık katacak olan taşlar düşündüğünüz kadar toz tutmaz. Bu sebeple de temizliğini son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Doğal Taş Temizliği

 

Dekoratif taşların tutacağı toza örnek verecek olursak; masadaki tozun yarısı kadar bile toz tutmayacağını söylemenin yeterli olacağını düşünüyoruz. Temizliğini yaparken hiçbir kimyasala gereke duymayacaksınız. Çok fazla toz tutmayan dekoratif taşlar hem kolay temizlenme özelliği ile sizi yormayacak hem de evinize ya da ofisinize farklılık katacak. Seçtiğiniz ortamın görünüşünü tamamen değiştirecek olan doğal taşlara arkadaşlarınızın, komşularınızın, kısacası yakın çevrenizin de hayran kalacağına eminiz. Göze hitap eden bu mükemmel ürünleri tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacağınız konusunda sizlere garanti veriyoruz. Sadece kullanmakla kalmayacak aynı zamanda çevrenizdeki insanlara da evlerinin güzel görünmesi adına tavsiye edeceksiniz. Güzel bir görüntü için dekoratif taşlar sizlere çok yardımcı olacaktır.

Doğal Taşlar

 

Dekoratif taşlar ilk alındığında üzerinde tozlar olabilir. Bu da çok normaldir. Fabrikadan alındığı için kırım ya da kesimden dolayı taşlarda toz bulunabilir. İlk aldığınızda 1 defalık tozları temizleyeceksiniz. Daha sonra kesinlikle yüzeyde her hangi bir toz çıkmayacaktır. Dış mekân duvarlarına dekoratif taş mozaik kaplama yaptıranlar zaman geçtikçe kullanım süresine bağlı olarak taşlarda kararma ile karşılaşabilirler. Bunun başlıca nedeni ise yağmur suyunda taşınan tozların taşlara yapışarak orada kalması olarak bilinir. Bunun çözümü ise sirke. Evet, yanlış duymadınız. Genelde meyve ve sebzeleri üzerindeki topraklardan kurtarmak için yıkadığımız sirke taşlarınızı da tertemiz yapıyor. Nasıl mı? Her kesin çok iyi bildiği üzüm sirkesini pompanın içerisine koyuyoruz ve taşlarınıza püskürtme yolu ile uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 15–20 dakika bekliyoruz ve tazyikli su ile taşlarımızı yıkıyoruz. İşlemi yaptıktan sonra ördüğünüz sonuca inanamayacaksınız. Eğer tatmin olmadıysanız aynı işlemi tekrar uygulamanızda sakınca yoktur. Bu şekilde dekoratif doğal taşlarınız ilk aldığınız günki kadar temiz ve göz alıcı oluyor.

Yorum Yaz