2016 Dekorasyon Fikirleri

 Bu makalemizde basit ve etkili bir şekilde uygulayabileceğiniz 2016 yılına ait ilginç dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız. Aşağıdaki uygulama rehberinde yer alan adımları takip ederek ev, ofis ya da işyerinizin dekorasyonu ile ilgili fikirleri değerlendirip dekorasyon faaliyetlerinize başlayabilirsiniz!

Dekorasyon Fikirleri

  • Var olan eşyalarınızı geri dönüştürün

Dekorasyonla ilgili en büyük yanılgı, bu işin çok fazla maliyet gerektiren bir iş olduğudur. Oysa geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme ile maliyet problemi büyük oranda ortadan kalkabilir. O yüzden, bir yeri dekore ederken öncelikle elinizdeki eşyalara bakın ve onları nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Örneğin eski bir sandığı yeniden boyayıp üzerine ucuz bir resim ve cam koyarak onu yeni bir orta sehpa haline dönüştürebilirsiniz. Yine, örneğin eski bir dolabın çekmecelerini duvarınıza asıp içine küçük bir biblo koymak suretiyle o duvara etkileyici bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ya da koltuk takımlarınızı atmak veya değiştirmek zorunda değilsiniz, güzel bir kumaş kaplama ile çok daha güzel bir form yakalanabilir. Bu noktada yaratıcılığınızı kullanın ve denemekten korkmayın.

  • Farklı renkler ve farklı tarzlar kullanın

Klasik ev dekorasyonu trendi, uyumlu ya da benzer renklerin bir arada kullanılması eğilimindedir. Fakat alışıldık renklerin arasına serpiştirilen vurucu bir renk, çoğu zaman etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır.

Dekorasyon fikirleri oluşturulurken içine düşülen diğer bir yanılgı da dekorasyonun; modern, klasik ya da başka bir tarzda olması gerektiğidir. Kendinizi ve evinizi tek bir kalıba sıkıştırmayın, modern tarzda dekore edilmiş bir salonun ortasına atılmış klasik bir eskitilmiş halı, zannedildiğinden çok daha güzel sonuçlar ortaya çıkarabilir.

  • Dekorasyon fikirleri sitelerini ve indirimleri takip edin

Sitemize dünyanın dört bir yanından ilginç dekorasyon fikirleri sürekli olarak eklenmektedir. Burada ve bu tarz diğer sitelerde yer alan küçük bir tasarım ya da bir fotoğraftaki küçük bir detay size yeni fikirler sunarak ilham kaynağı olabilir. İyi bir dekorasyon süreç işidir ve kimse bir anda iyi dekorasyon fikirleri edinemez.

Ayrıca dekoratif ev eşyaları satan firmalar sık sık indirim yaparlar. Bu indirimleri takip etmeniz, hem daha iyi sonuçlara ulaşmanızı hem de cebinizi korumanızı sağlar.

Yorum Yaz