Salonu Geniş Gösteren Renkler

Doğru eşya seçimi, yerleşim, aksesuar, duvara uygulanan renk ve duvar kağıtları salonlara daha geniş ve ferah bir görünüm kazandırmak için en önemli faktörlerin başında geliyor. Küçük salonlarda açık ve mat renkler kullanmak son derece önemlidir. Duvar rengi ve yer döşemelerinde açık renk kullanmak bulunduğunuz mekanı olduğundan daha geniş ve daha ferah göstermenize yardımcı olur.

Oturma Odası Canlı Renkler

Küçük salonlara sahip olanların yaptığı en büyük hatalardan biri duvar kağıdı kullanmaktan kaçınmalarıdır. Aksine duvar kağıtları salonunuza daha şık bir görünüm vermenize yardımcı olabilirler. Ön plana çıkarmak istediğiz alanı desenli bir duvar kağıdıyla kaplamanız size şık ve modern bir ortam sunacaktır. Dikkat etmeniz gereken boyuna çizgili duvar kağıtları kullanmak. Özellikle alçak tavanlı mekanlarda ortama derinlik katarak salonunuzu daha geniş gösterecektir.

Salonu Geniş Gösteren RenklerMobilya seçiminde hem koyu renkler hem de geniş takımlar yerine daha açık renkli modern oturma gruplarını tercih etmek yerinde bir karar olacaktır. L şeklinde koltuklarda düşünülecek diğer bir tercih olabilir. Hem şık hem de modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.Küçük mekanlarda daha aydınlık ve ferah bir ortam için renk seçimi son derece önemlidir. Salonu geniş gösteren renkler seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Beyaz, ekru, krem, toz pembe gibi renkler bulundunuz ortamın daha geniş ve aydınlık olmasını sağlayacaktır. Ancak küçük çocuğunuz varsa bu durum sizin için dezavantaj olabilir. Koltuk şalları ve örtüleri kullanarak buna çözüm bulabilirsiniz.

Aksesuar kullanmayı seven biriyseniz seçimlerinizde çok dikkatli olmalısınız. Küçük salonlarda geniş ve ferah bir ortam yakalamak için şeffaf mobilyalar seçmelisiniz. Cam sehpalar, şeffaf sandalyeler alternatif olabilir. Ayrıca salonunuzun bir köşesine büyük boy aynısı koyabilir, küçük ama şık biblolar kullanabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Diğer dikkat edilmesi gereken husus ise tv sehpası seçiminiz küçük salonları olanlar daha küçük modeller tercih ederlerse bulundukları ortamın daha ferah ve geniş olasını sağlamış olacaklar.

 

Yorum Yaz