Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dekorasyonu gelişen dekorasyon ve moda dünyası ile birlikte gelişmiş,kilişe tanımlardan sıyrılmıştır. Artık evinize koyacağınız koltuk takımı bile sizin kullanışlı demenizden ziyade çevrenizde nasıl görünecek diye düşünmelisiniz. Çünkü günümüz koşullarında ev,prestij demek.

 

Koltuk modelleri,halı,sehpa televizyon bile dekorasoyonun içine girmiş,evin boyası ve diğer aksesuarlar derken tamamen kendini tamamlamış bir hal aldı artık tasarımlar.Avize rengini ve modelini bile mobilyalarınıza göre seçmeli,aydınlık tam bir bütün olmalı.Avize modelleri artık tek tük değil zaten. Binlercesi var.

Salon Boyası Renkleri

Salon dekorasyonu yaparken öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken hussuslardan bahsedeyim.

  1. Bütçe ( En Önemlisi )
  2. Salon Genişliğiniz
  3. Stil

Bütçe

Öncelikle bilin ki dekorasyon para konusunda doyumsuzdur. Siz verdikçe o bataklık gibi çeker. Ucunu bucağını bulamazsınız. Bir salon için 120.000 TL harcayanda var 3.000 TL’ye çok şık bir salon dekoru yapanda. Bu faktörü dikkatli kullanmalısınız. Bütçenizi bu konu için önceden ayarlayın. Tamam evdeki hesap çarşıya uymaz ama siz yinede hesabınızı bilin.

Salon Genişliğiniz

Yenilenen emlak sektörü ile birlikte evler malesef daha küçük olmaya doğru gidiyor.Tabi maddi açıdan biraz daha ferah olan aileler için bu biraz daha farklı bir konu. Ama küçük bir salonunuz varsa kült ağır mobilyalar yerine daha az koltuk ve geri kalanınında puh,berjer gibi ürünlerle kombin edilmesinden yanayım ben.Geniş salon sahipleri 2016 yılında biraz daha L Koltuk düşünebilir bence.Hem trend olma yolunda baya hızlı bir artış gösteriyor,hemde gerçekten şık duruyor kullanışlı oluyorlar.

Stil

Yine bu işe başlamadan önce kullanıcağınız tarzı belirlemeniz size büyük bir katkı sağlayacaktır. Retro veya Rustik tasarımların modası genel olarak geçmez ama popüleritesini kaybedebilir.Modern tasarımlar bir süre sonra renk karmaşasından dolayı sizinde gözünüzde kötü görünmeye başlayacaktır.Bunun garantisini verebilirim size.Benim tavsiyem eviniz çok kalabalık değilse minimalist sistemde tasarım yapmanız.Minimalist tasarımların modası geçmez fazla pahalıya patlamaz ve gerçekten şık durur.

Yorum Yaz