Büyük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Nihayet hayalimizdeki o büyük muhteşem evimize kavuştuk. Ama şimdi de içimizi bir telaş sardı. Bu büyük evi nasıl dekore edeceğim diye. Korkmayın bu yazımızı okuduktan sonra size verdiğimiz büyük evler için dekorasyon önerileri ile gönül rahatlığıyla evinizde oturacaksınız.

Büyük ev dekorasyonu

Öncelikle sevinin. Evinizin duvarlarını istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Alanın küçülmesi, evi karanlık göstermesi sorun olmaz. Seçmekte karar veremediğiniz çeşitli objelerin hepsini değişik köşelerde kullanabilirsiniz. Tabii aşırıya kaçmadan.

Evi en çok gösteren yerler salon, mutfak ve banyodur. Bu bölümlere özel ilgi göstermelisiniz. Salonda duvarlarda açık renk tercihi yine ilk sırada. Ama bir veya birkaç duvarı istediğiniz koyu renge boyayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz koyu renk tonlarında büyük objeleri yerlerde sergilemek en doğrusu. Salonu 2 bölüme ayırmakta ayrı bir seçenek. Bir bölümü oturma alanı, Diğer bir bölümü yemek salonu olarak kullanmak yerinde olacaktır.

Evin camlarının önünü mümkün olduğunca açık bırakmak gerekir. İki yanına konulan küçük berjerler ve arasına konulan bir sehpa salonunuzu sade ama bir o kadarda etkileyici kılar.

Mutfağınız geniş olduğu için küçük ev aletlerine bir bölüm açmanız yerinde olur. Hepsi elinizin altında ama düzenli ve şık olmalı. Mutfak dolaplarında 2 renk tercih edilmeli. 3 renk isterseniz aksesuar ve küçük ev aletlerinde bu 3. Rengi kullanabilirsiniz. Korkmayın eviniz geniş ve büyük olduğu için renk kalabalığı olmayacaktır.

Banyolarınıza gelince, mümkün olduğu kadar sade tutun. Fayanslarda tek renk, ara bordürlerde uyumlu tonlarda 2. Rengi kullanabilirsiniz. Yine kullandığınız 2. Renk tonlarında banyo halı ve aksesuarlarınızı tamamlarsanız görüntü mükemmel olacaktır. Banyoda 3. Bir renge sakın kaçmayın. Çünkü 3. Renk banyonuzu olduğundan kalabalık gösterir. Evimiz ne kadar büyük olursa olsun abartılı bir görüntü istemeyiz.

Yatak odalarınızda geniş başlıklar kullanmak ideal. Hatta zevkinize uyuyorsa organze kumaşlarla dekore edilmiş taht şeklinde bir yatakta kullanabilirsiniz. Geniş yatak odalarında hiç sorun olmayacaktır. Camın önüne koyacağınız canlı renkte bir Benjamin odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Çocukların odasında ise çalışma isteğini arttıracak, onlara canlılık verecek renkler seçmelisiniz. Örneğin portakal rengi insanlarda neşe ve yaşam sevinci uyandırır. Sarı aynı şekilde mutluluğun rengidir. Kocaman evinizde neşeli çocukları görmeyi elbette ki herkes ister.

Evimizin tamamına baktığımızda ne kadar büyük olursa olsun yinede bir sadelik ve ferahlık görüntüsü hâkim olmalıdır. Evimizin ihtişamını yanlış yapılan dekorasyonlarla heba etmek istemeyiz. Haydi, şimdi dekorasyon zamanı.

Yorum Yaz