Merdiven Altına Yapılabilecek En İyi Dolap Modelleri

merdiven-alti-dolapİçinde merdiven olan evlerin kendilerine özgü bir tarzı bulunmaktadır. Bu tarzı hem koruyabilmek hem de bu tarza daha farklı bir görünüm katmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre olacak. Merdiven altlarında kendinize yeni depolama alanları yaratabilir, birçok alandan tasarruf ederek kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Merdiven altları çoğunlukla gözden kaçan, üzerinde durulmayan kısacası ölü alanlar olarak kabul edilmektedir. Aslında bu alanlar öyle büyük tasarım potansiyeline sahiptirler ki iyi değerlendirildikleri zaman oldukça kullanışlı ve bir o kadar da görsel şölene imza atan tablolar oluşturmaktadırlar.

merdiven altı dolaplar

Doğru bir planlama ile birlikte hatta eliniz yatkınsa kendinizin dahi yapabileceği birçok çeşitte merdiven altı depolama alanı oluşturabilir, bu alanı da evinizin dekorasyonuyla bütünleştirerek müthiş tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Merdiven altlarınıza masif ahşap veya hazır lam malzemelerden dilediğiniz renklerde ve desenlerde, şekillerde çekmeceli veya kapaklı dolaplar ve depolama sistemleri kurarak ev dekorasyonunuzla bütünleşecek biçimde tasarımlar oluşturabilirsiniz. Böylece merdiven altınıza yeni bir yaşam formu katabileceğiniz gibi aynı zamanda ekstradan bir depolama alanı daha elde etmiş olursunuz.

Eğer evinizdeki merdiven altınız çok küçük ise dert etmeyin. Çünkü marangoza ya da imalatını yapabilecek başka bir yere yaptıracağınız kapalı ya da açık bir dolap, hem fazlalıklarınızı koyabilmeniz adına hem de son derece dekoratif bir görüntü elde edebilmeniz adına oldukça ideal olacaktır. Hatta şaraplarınızı dahi koyabileceğiniz ve az önce de dediğimiz gibi yeni bir yaşam formu katabileceğiniz küçük bir mahzen bile yaratabilirsiniz. Raflar, çekmeceler, sürgülü veya normal kapaklarla dağınıklığı, karmaşayı toplaması için merdiven altlarınıza önemli bir görevi verip, ortaya çıkan şık görüntü ile de bonus olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Merdiven alti dolap modelleri
Dubleks bir evde oturmak elbette ki çok keyiflidir. Ancak bu evin en güzel tarafını eve ihtişam ve modernlik katan merdivenlerinize yaratıcı tasarım fikirleri katarak daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yazımızı okuduktan sonra harekete geçmek olacaktır. Siz de merdiven altlarınıza yeni yaşam formları kazandırın ve dolaplar kurarak kendinize çok yaratıcı, çok şık depolama alanları oluşturun.

merdiven altı dolap örnekleri

Yorum Yaz