Evinizde Ayakkabı Depolama Fikirleri

Özellikle kadınlar ayakkabı konusunda fazlasıyla bonkördür. Ayakkabı sahip olmayı bir tutku haline getiren kadınlar bir süre sonra ayakkabı koleksiyonlarına evlerinde yer bulamayacak hale gelirler.

Ayakkabı sonu olmayan tutkular arasında yer aldığı için ne yazık ki yer bulunamadığı için vazgeçilmesi mümkün olmaz. Bu doğrultuda evinizde ayakkabı depolama fikirleri geliştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Değişik depolama fikirlerini geliştirebilmek için fikrinizi uygulamak üzere kullanabileceğiniz yerler önemlidir. Genellikle herkesin evinde büyük ayakkabı dolaplarına yer olmayabilir. Bu nedenle sayısı bir hayli fazla olan ayakkabılarınızı depolamak için farklı yollara başvurmanız gerekir.

Ayakkabı Dağınıklığına Son Verin

Depolamayı sağlarken ortalıkta fazlalık bir görüntü olmamasına dikkat edilir. Çoğu kişi ayakkabılarını depolamak için ayakkabı kutularından faydalanır, böylelikle dağınık bir görüntü oluşmaz.

Ayakkabı kutuları için önerilen ve tercih edilen en iyi yerler arasında dolap ile duvar arasında kalan kullanışsız boşluklar veya yatakların altı olmaktadır. Ayakkabı sayısının fazla olması kutuların içinde hangi ayakkabının olduğu konusunda karışıklığa sebep olabilir. Bu karışıklığı önlemek için şeffaf ayakkabı kutuları satın alınabilir, piyasada ayakkabılar için bu tarz kutular üretilmektedir.

Bunun yanı sıra ayakkabıları satın aldığınız ya da evinizde bulunan normal karton ayakkabı kutularında karışıklığa neden olmadan saklamanız da mümkündür. Eğer ayakkabılarınızı düzenlerken kutuların sizin göreceğiniz tarafına küçük etiketler yapıştırarak hangi ayakkabının içinde yer aldığını yazarsanız, size giymek istediğiniz ayakkabıyı ararken kolaylık sağlayacaktır.

Yeni Ayakkabılarınıza Yer Açın

Ayrıca ayakkabı depolama yöntemleri arasında yeni geliştirilen ayakkabı bavulları da yer almaktadır. 6’lı, 9’lu ve ya farklı bölme sayısı seçenekleri bulunan ayakkabı çantaları sayesinde ayakkabılarınızı kolaylıkla ve düzenli bir şekilde depolamak mümkündür. Bu ayakkabı çantaları yatakların altına da kolaylıkla sığabilecek boyuttadır.

Bunun yanı sıra geliştirilen çok fazla fikirler mevcuttur. Evinizde ayakkabı depolama fikirleri arasında size en uygun olanı seçerek yeni ayakkabılarınıza yer açabilir ve aklınızda kalan ayakkabıları satın alabilirsiniz.

Yorum Yaz