Kış Temalı Dekorasyon Fikirleri

Kış dendiğinde akla gelen ilk kelimeler hiç şüphesiz kar ve soğuktur. Özellikle bembeyaz örtüsü ile kışın olmazsa olmazı olan kar bizlere zaman zaman zor anlar yaşatmaktadır. Bu nedenle kış döneminde daha kalın kıyafetler, yorganlar indirilmektedir. Dekorasyonda da kış nedeniyle değişikliğe gidiliyor. Bu yazımızda sizlere kış temalı dekorasyon fikirleri vereceğiz.

Kış Aksesuarları

Yaz için farklı dekore edilen evlerimizin şimdi kışa göre dekore edilmesi gerekiyor. Pek çoğunuzun aklında nasıl değişiklikler yapmalıyım sorusunun olduğunu biliyoruz. Yaz dendiğinde aklımıza nasıl cıvıl cıvıl renkler, ışıl ışıl perdeler geliyorsa kış dendiğinde de beyaz, gri, kahverengi renkleri geliyor. Bunun nedeninin canlı renklerin güneşle daha sönük, beyaz ve beyaza yakın olan renklerin ise karla bağdaştırıldığı için olduğunu düşünüyoruz. Bununla beraber bu durumun çok şık olduğu kanısındayız.

Kış Temalı Dekorasyon

Her sezonda olduğu gibi bu sezonda da beyaz ve gri renklerin popülerliğini yitirmemesi gerektiğini ancak canlı renklerle birleştirilerek bir bütünlük kazanması gerektiğine inanıyoruz. Örnek vermek istediğimizde gri ya da açık gri bir koltuğa turuncu bir minderin ne kadar uyum sağlayacağı örnek olarak verilebilir. Bu dekorasyonu tamamlayabilmek için halılarımızda kullanacağımız kışa uygun renkleri perdelerimizde de kullanmamız gerekir.

Kozalak Dekorasyon

Dekoratif ürünlerde geçtiğimiz yıllarda da sıklıkla karşımıza çıkan kozalaklar bu yıl da tren olmaya devam ediyor. Bu kozalakları hazır elde edebileceğimiz gibi doğadan toplayarak da elde edebiliyoruz. Doğadan toplanan kozalakları belli bir süre dinlendirdikten sonra altın sarısına boyayıp eviniz için seçtiğiniz bir kütüğe yerleştirin. Bunu kütük rengi bir kâsede de rahatlıkla yapabilirsiniz. Ortasına yerleştirilecek mumla beraber evinizin tarzına renk katacağına eminiz

Yorum Yaz