Kullanışlı ve Dekoratif Banyo Fikirleri

Banyolarınızı mükemmel bir hale getirmek için çok büyük bir uğraş vermenize gerek yoktur. Dekoratif banyo oluşturmak için hazır alınan ürünlerden, banyolar için satılan banyo takımlardan faydalanabilirsiniz.

Banyo halısı rengini uydurduktan sonra bir klozet takımı ve bir de çöp kovasını banyonuza ekleyin. Daha sonra lavabo takımı da yapabilir, bunların üzerine hoş bir renk silsilesi oluşturabilirsiniz.

Kullanışlı ve Dekoratif Banyo Aynaları

Banyo aynaları, banyonuzun genişlik durumuna göre seçilmelidir. Küçük bir banyonun olduğundan daha büyük görünmesi için kesinlikle yoğun bir ölçüde aynalardan faydalanmalısınız. Banyonuz büyükse fazla büyük bir aynaya ihtiyacınız yok. Alanı dar olan bir banyoya sahipseniz dekoratif banyo aynasını dolaplı bir şekilde seçin. Farklı yerlere raf yaptırarak alan darlığına rağmen eşyalarınızı rahatça yerleştirebilirsiniz.

Kullanışlı Banyo Dekorasyonları

Banyonuzda en sık kullanacağınız eşyaları kir göstermeyen renklerde seçin. Sık girintili çıkıntılı eşyalar kullanmayın ve özenli bir şekilde düzeltin. Her saat başı temizlik yapmak istemezseniz, kiri göstermeyen eşyalar idealiniz olacaktır. Ayrıca kalabalıktan, eşya yığılmasından kurtulmak isterseniz raf veya dolap şeklinde bir şey oluşturarak daha rahat bir ortam hazırlayabilirsiniz. Ağır temizlik malzemelerinizi kilerinize kaldırarak ya da yaptırdığınız dolabın alt rafına koyarak ortada büyük bir alan rahatlığı çıkarmanız mümkündür. Bunun yanında, gizli, dekoratif çamaşır sepetleriyle hem banyonuzu hoş gösterebilir hem de daha rahat bir şekilde kirli çamaşırları toparlayabilirsiniz.

Ebeveyn banyosunu genel banyodan daha farklı düzenlemelisiniz. İki aynı şey, evinizi sıkıcı bir hale getirebilir. Bunun aksine daha canlı veya soluk bir renkle diğerinden daha farklı bir yönde gelişen banyo düzenlemesi, hem gelen misafirlerin beğenisi açısından hem de sizin zevkinizin çeşitliliği açısından oldukça iyi olacaktır.

Ebeveyn banyonuzda yoğun eşyalar bulundurmamanız, rahat bir düzenleme yapmanız için size yardımcı olur. Her zaman kullandığınız havlular, kendi sık kullandığınız eşyalar ebeveyn banyonuzda olursa sizin adınıza çok daha rahat ve kullanışlı bir banyo elde edersiniz. Temizlik için de her iki banyoya uzun zaman ayırmak yerine tek bir banyo için uzun süre uğraşmak daha faydalı olacaktır.

 

Yorum Yaz