Fransız Mutfak Tasarımları

 Fransız mutfak tasarımları en az Fransız yemekleri kadar çekici ve özenli demek mümkün. Fransız mutfak tasarımı dendiği zaman süslü, şaşalı, değerli tasarımlar akla gelmektedir. Çünkü Fransız mutfak tasarımları gösterişe ve şaşaaya yatkın şekilde yapılmaktadır.

Fransız mutfak tasarımları klasik mutfak tasarımlarına sahiptir. Yani modern çizgiden biraz daha uzak olmak üzere daha çok saray motifleri hâkimdir. Ayrıca bu tasarımların en belirgin özelliği mutfağın ortasında olan mutfak masasıdır. Bu modellerde mutfak masaları 4 ya da 8 kişilik geniş mutfak masalarından oluşur.

Osmanlı motiflerinden de çizgiler bulunduran Fransız mutfak tasarımlarının fiyatları mutfağın ölçülerine göre değişim göstermektedir. Mutfak dolapları üretimi yapan firmalardan son senelerde klasik tarz sevenlerin sıkça tercih ettiği Fransız mutfak modelleri ile ilgili ölçülerinize uygun fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca bu modelleri spot mağazalarından daha uygun fiyatlara edinebileceğinizi de belirtmek isteriz. Sizlere sunduğumuz birkaç Fransız mutfak örneği ile mutfaklarınızı daha başka bir havaya sokabilirsiniz. Birbirinden değişik ve oldukça şahane dekorasyon örnekleri olan bu mutfak tasarımları ile mutfağınızda sizler de harika yemekler yapmaya devam edebilirsiniz. Eğer mutfağınız olağandan daha geniş ise biraz daha avantajlısınız diyebiliriz. Çünkü Fransız mutfak modelleri bu tarz geniş mutfaklarda dizaynı ve gösterişi daha iyi yakalayabilmektedir.

Mutfaklarınızın fazla olan kalabalığını kaldırmak istiyorsanız mutfak dolaplarınızı biraz daha çok yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra gizli gözler sayesinde de mutfağınıza ufak değişiklikler ekleyerek daha düzenli ve böylece yalnızca Fransız mutfak tasarımı havasının kalacağı bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Daha çok ahşap ve ahşap laminant tasarımlarla genişletilmiş Fransız mutfak tasarımlarında yoğun ışıklandırma sistemleri ve açık renkli dolaplarla daha da şahane görseller yakalayabilirsiniz. Eğer mutfağınıza çok daha otantik bir hava katmak isterseniz Fransız mutfak tasarımları ile en uygun havayı yakalayabileceğinizden eminiz. Ancak bu modellerle yine de biraz daha sade bir tarz yakalamak istiyorsanız; ahşap laminant üstünden geçilmiş, üst tarafları beyaz lake olan ve aynı esnada etkili duvar sanatıyla da çok daha ferah, çok daha sade bir ortam yakalayabilirsiniz.

Yorum Yaz