Kolay Yöntemlerle Aspiratör Filtresi Nasıl Temizlenir?

Aspiratörler, temizlenmesi çok önemli mutfak eşyalarından bir tanesidir. Hemen hemen tüm yemek kalıntılarını içerisinde barındıran aspiratörleri temizlemek çok zahmetli bir iş gibi görünebilir. Ancak rahatlıkla aspiratör temizlemek günümüzde mevcuttur. Eğer sizde aspiratör temizliğini en kolay nasıl yaparım diyenlerden seniz bu yazı tam size göre.

Zorlanmadan aspiratör filtresi temizliği nasıl yapılır?

Aspiratör Filtresi Temizliği

Aspiratör filtresi temizliği kolay olduğu kadar risklidir de diyebiliriz. Bu nedenle belli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle temizliği yapacağınız yerin banyo küveti ya da mutfak olması gerekmektedir. Temizliğe başlamadan önce temizlik yapmak için seçtiğiniz yerin kapısı mutlaka kapatılmalı; mevcutsa dışarıya açılabilen pencere ya da kapı açılmalıdır. Sağlığınız için içerideki havayı doğrudan solumamak adına bir maske kullanmanız yararınıza olacaktır.

Aspiratör Filtresi temizliği için derin bir yer seçmeniz yararınıza olacaktır. Bu nedenle biz küvetin temizlik için daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarınızı temizlik tapılan alandan uzaklaştırmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer yap aspiratör filtresinde fazla kalmışsa temizlik esnasında kokusu eve fazlasıyla yayılacaktır. Bu nedenle eğer imkânınız varsa temizlik işini çocukların evde olmadığı bir zaman dilimine bırakmanız en doğrusu olacaktır.

Temizlik için gerekli olan malzeme lavabo açacağı. Hemen hemen her markete uygun fiyata bulacağınız bu madde aspiratörünüzü tertemiz yapmak için yeterli. Gelelim aspiratör temizliğine. Önce 2 litre kadar kaynar suyu hazır olarak bekletin. Sonra aspiratörün filtresini çıkararak küvete yerleştirin. Lavabo açacağını açarak filtrenin her yerine gelecek şekilde dökün. Sonra üzerine daha önce hazırladığınız kaynar suyu dökerek oradan hemen uzaklaşın. Bu süre zarfında ciddi bir buhar çıkacak. Buharın geçmesini bekledikten sonra içeriri girerek aspiratörü durulamak için sıcak suyun altına tutun. İyice duruladıktan sonra kuruması için bırakın.

Yorum Yaz