Modern Mutfaklarda Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

Oldukça sıkıcı, demode bir mutfağınız var. Ve siz artık bu durumdan çok sıkıldınız. O zaman bu yazım tam size göre. Şimdi anlatacağım muhteşem dekorasyon fikirlerini uygulayarak sizde mutfağınızı değiştirebilir sevimli, kullanışlı, modern bir mutfak yaratarak kendinize eşsiz bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Hepinizin bildiği gibi evde bulunduğumuz zamanın büyük bir bölümünü mutfakta geçirmekteyiz. İşte bu nedenle mutfak bizim için evin diğer bölümlerinden çok daha önemli. Artık gelişen teknolojiye uyum sağlama ve mutfağımız için köklü bir değişiklik yapma zamanı. Piyasada pek çok iç mimari firma ücretli olarak mutfak tasarımı hizmetleri vermektedir. Ancak bir iç mimar ile çalışmadan da çok daha düşük bütçelerle kullanışlı, fonksiyonel ihtiyacınız dâhilinde mutfak tasarımı yapmanız mümkün. Mutfağınız büyük ya da küçük hiç fark etmez şu an sizin için modern bir mutfak tasarlayacağız. Peki, nedir modern mutfak?

Modern Mutfak Dekorasyonu

Modern Siyah Beyaz Mutfak Dolabı

İlk yapılması gereken görsel karmaşadan tamamen uzaklaşmak olmalıdır. Küçük detaylar sanıldığının aksine oldukça önemlidir. Capcanlı sımsıcak renkler, ahşap malzeme kullanılarak tasarlanmış renkli mutfak dolapları, ufak endüstriyel dokunuşlar, ilginç aksesuarlar, modern köşe veya kahvaltı bar takımları, tablolar, kabartmalı renkli duvar kâğıtları modern bir mutfağın olmazsa olmazlarıdır. Her ne kadar mutfaklarda evin diğer bölümlerinin aksine daha çok eşya kullanılmakta ise de modern bir mutfak minimaliz olmalıdır. Modern mutfaklar kalabalığı sevmez.

Modern Mutfak

Geometrik desenler modernizmin sembolüdür. Krem beyaz geometrik desenlerle döşenmiş zemini renkli aydınlatmalarla birleştirdiğinizde, duvarlarınızda açık renk tonlamalarına yer verdiğinizde dekorasyon ile uyumlu tezgâhın devamı niteliğinde bir kahvaltı barı oluşturduğunuzda mutfağınız artık çağa ayak uydurmuş demektir. İleri görüşlülük yapılarak tasarlanmış fikirler bu tarz mutfaklar bakımından oldukça önemlidir.

Çünkü modern bir mutfak şık ve sade olduğu kadar pratik ve kullanışlı da olmalıdır. Mutfak dolaplarına bütünleşmiş edilen beyaz eşyalar sizin büyük bir alandan tasarruf etmenizi sağlar. Kahvaltı barın alt bölümüne yerleştirilecek gizli çekmeceler ortamda göz zevkinizi bozan küçük mutfak aletleri için iyi bir saklayıcı olur ve mutfağınız daha geniş ve ferah gözükür. Mutfak dolaplarının renkli olması ise kolay temizleyebilmenizi ve mutfağınızın daha hijyenik görünmesini sağlar.

Modern Mutfak Dekorasyonu

Duvarlarda kullanacağınız aynalar derinlik algısı yaratarak ortamı ferahlatır ve ortama hoş bir vurgu yapar. Ayrıca mutfağınızdaki bu modern algıyı yıllarca kullanılabilecek ileri teknoloji mutfak eşyalarıyla da destekleyebilirsiniz.

Sizde bu öneriler arasından zevkinize uygun olanı seçerek modern bir mutfak tasarlayabilirsiniz.

 

Yorum Yaz