Dubleks Merdiven Çeşitleri ve Dekorasyonu

 Dubleks evler insanların hayalini kurduğu evler arasında yer almaktadır. Hem çok büyük olması hem de 2 katlı olması insanların hayran olmasının başlıca sebeplerinden bir tanesidir. Bu mükemmel evlerde dekorasyon da ciddi önem taşımaktadır. Dubleks ev dendiğinde ilk akla gelen elbette ki evin içerisinde yer alan merdiven olacaktır. Merdivenlerin kullanışlı olması insanların en birinci unsurudur. Bu nedenle merdivenlerin dar olup olmadığı, ne kadar dik olduğu ve daha buna benzer pek çok soru insanların kafasında yer etmektedir.

Dubleks evler diğer evlere göre çok daha zarif bir görünüme sahiptir. Evin içerisinde yer alan ve dubleks evlerde olmazsa olmaz olan merdivenlerin de bu noktada payı oldukça büyüktür. Evlerin hem çok hoş hem de modern görünmesine yardımcı olan merdivenlerin dekorasyonları da önemlidir. Evin bütünlüğünü merdivenler sağlar diyebiliriz.

Ev dekorasyonunda merdivenlerin dekorasyonuna da büyük ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir. Tabi ki evinizin her detayına dikkat ettiğiniz gibi evinize merdiven seçerken de dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. İlk dikkat edilmesi gereken konu malzemelerdir. Evin iç kısmında kullanılan malzeme uyumun bozulmaması adına merdivenlerde de kullanılmalıdır. Örneğin iç tasarımı ahşap ağırlıklı bir eve sahipsiniz. Evinizde yer alacak olan malzeme de ahşap malzemeden yapılmalıdır. Aksi taktirde görüntü bozulabilir. İkincisi merdivenlerdeniniş çıkışları yaparken rahat olunması açısından tasarımı seçerken dikkat edilmesi gerekir.

Dubleks evlerde kullanılabilecek 2 çeşit merdiven modeli yer almaktadır. Bunlar dönen merdivenler ve düz merdivenlerdir. Evlerinizde şık bir görüntü sağlayan bu merdivenler ahşap, çelik, beton ve cam olmak üzere 4 farklı malzemeden yapılabilmektedir. Kişisel tercihinize göre dilerseniz evinize yepyeni bir merdiven yaptırarak dilerseniz de eskiyen merdiveninizi bakımdan geçirterek evinize mükemmel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Evinde çelik malzemeyi sevenler için dönen ahşap merdivenleri tercih ediyoruz. Kenarlarında demirler bulunan ahşap bir merdivenle evinizin güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Dubleks evi olanların merdiven seçerken çok daha fazla ince eleyip sık dokumaları gerektiğine inanıyoruz. Merdiveni sadece inip çıkmaya yarayan bir araç olarak görmemeleri gerektiğini düşünüyor, aynı zamanda evlerinize inanılmaz güzellikte bir görüntü katacağını da vurgulamak istiyoruz.

Yorum Yaz