Çarpıcı Modern Vestiyer Tasarımları

 Vestiyerler evimize giren insanların evimiz hakkında az çok fikir sahibi olabilmesi adına oldukça etkili bir eşyadır. Vestiyerlere bir nevi evimizin demirbaşı da diyebiliriz. Daha eve girer girmez insanların fazlasıyla dikkatini çeken vestiyerler insanlara evin geri kalanı ile ilgili fikirler de vermektedir. Bu sebeple evinize seçeceğiniz vestiyerler çok önemlidir.

Sıradan bir vestiyer seçimi için yanı sıra evinizi tamamen değiştirecek bir vestiyer tercih etmenizde her zaman fayda var. Kapı önünde bulunan dayanılmaz dağınıklığı gidermede de vestiyerin rolü büyüktür. Evimizin olmazsa olmazı olan vestiyerlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur elbette ki renk uyumudur.

Eğer evinizin genel rengine uyumlu bir vestiyer tercih etmezseniz tamamen güzel görüntüden uzaklaşacak tam aksine evinizin görüntüsünü bozacaktır. Vestiyerlerinizi seçerken  fazla raflı olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede hem vestiyeriniz size daha fazla alan sağlayacak hem de sağlanan alan yardımı ile eviniz daha düzenli olacak.

Renk seçimi yaparken zıt renklerden oluşan vestiyerleri ilk sıraya alabilirsiniz. Zıt renkler evinize hoş bir görüntü katacaktır. Yine ömür uzun aynalı vestiyerler de çok beğenilen ve çok tercih edilen vestiyer arasına girmeyi başardı. Aynalı vestiyer seçmek evden çıkarken bir kez daha kendisine bakmak isteyen insanlar için bulunmaz bir nimet. Aynı şekle kendini aynada izlemeye doyamayan insanlar da aynalı vestiyerleri tercih etmeliler.

Önemli olan vestiyerinizin çok büyük olması değil. Vestiyer seçiminde dikkat edilecek 2 unsur vardır. Birincisi evinizin renk uyumuna uyumlu olup olmadığıdır. Diğer bir unsur ise kullanışlı olması gerektiğidir.

Son zamanlara çok tercih edilen modellerden bir tanesinin büyük raylı dolaplar olduğunı görüyoruz. Bir diğeri ise kestane renkli vestiyerler diyebiliriz. Büyük vestiyerin yanında metal askılığının olduğu şık bir ayakkabılıkla da evinize inanılmaz güzellikte bir görüntü verebilirsiniz. Bu tür vestiyerleri yerden tasarruf etmek isteyen insanlar çok tercih etmekte. Bu tercihle hem yer tasarrufu yapmış oluyorsunuz hem de şeffaf yaşam tarzınızın dışına çıkmıyorsunuz.

Yine harika bir model olan raf kısımlarında ışık bulunan vestiyerleri tercih ederek geceleri egzotik bir ortam yaratma şansına sahipsiniz. Bu modeli aynı zamanda gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz