Rustik Perde Modelleri

 Evinize bambaşka bir hava katmak ve gösterişli, son derece şık modellerle zenginleştirmek istiyorsanız rustik perde modelleri tam size göre diyebiliriz. Hem şık hem de modern görünümler elde etmek için evlerde sıklıkla kullanılan bu perde modelleri, çeşitliliği ve birçok özel tasarımıyla da göz alıcı özellikleriyle fark yaratmaktadır.

Özellikle de salonlarda, oturma odalarında ve yere kadar camların olduğu geniş, büyük odalarda tercih edilen rustik perde modelleri birçok marjinal ve özel tasarım imkanlarıyla sitemizde geniş yelpazeye sahip örneklerle sunulmaktadır. Geniş mekânları çok daha gösterişli hale sokan rustik perdeler hakkında ise bilmeniz gereken ve dikkat edilmesi gereken birkaç farklı noktayı belirtmek isteriz. Rustik perde modelleri silindir şeklinde halkalı bir boru üzerine geçirilen perde çeşitleridir. Perdenin kumaşını seçmeden önce mutlaka halkalı borunun cinsine karar verilmesi gerekir. Bu boru, ahşap ya da pirinçten olabilir. Ahşap ya da pirinç seçimi yaparken de özellikle odanın genel tasarımı veya kullanıcının kişisel zevkleri, tercihler, beğenileri göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

Örneğin zeminin parke olduğu bir oda açısından ahşap borunun seçilmesi hem ahenk hem de bütünlük açısından son derece uygun olacağı gibi, gümüş renklerle ya da klasik mobilya modelleri ile döşenmiş bir oda için ise metal boru modeli tercihi daha uygun olacaktır. Rustik perde modelleri, ortama oldukça gösterişli ve özel bir hava kattığı için kartonpiyer ve diğer aksesuarlar birlikte kullanılarak göz yoran bir hale girmemesi gerekiyor. Kumaş seçimlerinde ise zengin bir çeşitliliğe ve oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu perde modellerini istediğiniz renk, tarz ve desende bulabilmeniz mümkündür. Kumaşlar, daha çok odanın genel haliyle dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Standart ve spor modellerin kullanılmış olduğu bir odada süslemenin, işlemelerin ve gösterişin daha az olduğu; klasik veya ağır modellerin kullanıldığı odalarda ise tam aksine abiye ve gösterişli tasarımlar tercih edilmelidir.

Rustik perde modellerinin en çarpıcı, en uygun fiyatlı örneklerini web sitemizden bulabilir, ev dekorasyonunuza en uygun perde modelini web sitemiz aracılığıyla güvenle seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yaz