Petshop Dükkanı İçin Konsept Önerileri

Evcil hayvanlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamamız için vazgeçilmez adresimiz olan petshoplar artık albenili konsept çalışmalarıyla farklılık yaratarak misafirlerini etkilemektedir. Sizde petshopunuzun değişmez bir adres olmasını istiyorsanız farklı konsept çalışmalarıyla ticaretinize renk katabilir, hem sevgili hayvan dostlarımız için oldukça yaşanılası bir ortam hazırlamış olup hem de gelen misafirlerinizi memnun edebilirsiniz.

Pet shop Dekorasyonu

Bunun için ilk yapmanız gereken elbette ki hayvan dostlarımızın sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için hijyen şartlarına uygun temiz bir ortam hazırlamaktır. Dükkanınızın temiz, düzenli olması hem hayvan dostlarımız hem müşterileriniz hem de kendi sağlığınız açısından oldukça önem taşımaktadır. Petshop için konsept önerileri olarak verilebilecek ilk madde kesinlikle temizlik olmalıdır.

Petshop Dükkanı Dekorasyonu

Temiz ve sağlıklı bir ortam hazırladıktan sonra ilk önce düşünmemiz gereken şey hayvan dostlarımızın bizimle ve diğer hayvanlarla birlikte yaşamlarını sürdürebilmeleri için doğada ki uyum yasalarına uygun bir düzen geliştirmemiz gerektiğidir. Örneğin sevimli dostlarımız kedilerle, kuşları yan yana konumlandırmak oldukça hatalı bir konsept olacaktır. Petshop dükkanımızı seçerken ön veya arka bahçesinin mevcut olmasına mümkün mertebe önem vermeliyiz. Kedi ve köpekleri cam fanuslara hapsetmek yenine onları doğal ortamlarına uygun olarak bahçede bir yerde konumlandırabiliriz. Dekorasyon trendi olarak bu alanları renkli boyalarla boyadığımız çitlerle süsleyebiliriz. Bu konsept hem hayvan dostlarımız hem de müşterileriniz için oldukça olumlu bir gelişme olacaktır.

Eğer ağırlıklı olarak balık yada ağırlıklı olarak kuş barındırmak istiyorsanız, yine hayvan dostlarımızın doğal ortamlarına yakın bir konsept oluşturmak en doğrusu olacaktır. Örneğin balıkların çoğunlukta olduğu bir petshop dükkanı için en önemli nokta elbette ki akvaryumların süslemesidir, tabi ki temizliğinden sonra. Öncelikle akvaryumların, balıkların sayısına ve büyüklüğüne göre boyutu ayarlanmalı, balıkların gelişimi için tüm sağlıklı şartlar ayarlandıktan sonra süslemeye başlanmalıdır. Çeşitli aksesuarlarla akvaryumları süsleyebilirsiniz, bunun sizin için oldukça kolay ve zevk verici olacağına eminim. Akvaryum içi süsleme işlemi ile birlikte, balıklara ayırdığınız bu bölümün duvar rengini mavi seçerek deniz konsepti yaratmanız da oldukça albenili bir görüntü yakalamanıza son derece yardımcı olacaktır. Tavan süslemesi için de çeşitli balıkçı ağlarından faydalanabilirsiniz. Yer döşemeleri için ise üç boyutlu parke kullanarak dükkanınızda adete küçük bir deniz yaratabilirsiniz.

Pet Shop Dekorasyon Önerileri

Aynı uygulamayı sevimli kuşlar için de yapmak isterseniz, gökyüzü temalı bir tavan yaratıp duvarları yeşile boyayarak işe başlayabilirsiniz. Kafeslerin yanına ekleyeceğiniz canlı çiçeklerle ortamı daha da gerçekçi kılarak oldukça uygun bir konsept yakalamış olursunuz.

Yorum Yaz