Özel Tasarım İlginç Genç Odası Tasarımları

 Gençler eski model tasarımlardan fazlasıyla sıkıldı. Artık çok özelmiş gibi görünen arabalı yataklar ya da odalarına astıkları hayranı oldukları sanatçıların posterleri onları tatmin edemiyor. Yeni nesil artık özel tasarımlardan oluşan genç odalarını hayallerinde canlandırıyorlar.

Son derece ilginç ve birbirinden güzel bu genç odaları hem modern yapıları olduğu için hem de sıra dışı tasarımlara sahip oldukları için gençlerde tutku haline geldi. Bu odalar tüm gençlerin fazlasıyla dikkatini çekiyor. Yeni tasarım olan ve her gencin sahip olmak istediği bu odalardan gençler bir an bile ayrılmak istemeyecekler. Peki bu oldalar nasıl bir tasarıma sahip?
Gelin gençlerin yeni ilgi odağı olan özel tasarım genç odal arı hakkında biraz bilgi edinelim. Birçok türü olan bu genç odalarının ilki Volkswagen T1 Genç Odası. Bu tarz odalar 1965 yılını yansıtıyor. O yıla ait bir Volkswagen T1 içeren bu tarz odalarda o döneme ait olan simgelere de sıkça rastlanıyor. Hem yaratıcı ve özel bir genç odası olmasıyla dikkat çeken genç odaları hem de o dönemin ruhunu işlediği için farklı bir tarz yaratıyor. Bu günkü popüler dünyadan tamamı ile uzak olan bu genç odasını gerek tarzı gerekse farklı hisler uyandırışıyla apayrı bir yerde değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz.

 Bir diğer türün ise ağaç ev görünümlü genç odası olduğunu görüyoruz. Bu tarz odalar tamamı ile genç kızların ilgisini çekecek türden. Genç kızlar için tasarlanan odalar kızların büyük beğenisini görüyor. Bu odada en çok dikkat çeken odadaki ağaç evlerle beraber ahşam görüntüye de önem verilmiş olması. Renkte ise ağırlıklı olarak pembeye yer verilmiş. Tarza farklı bir görünüm sağlamak adına yeşil aksesuarlar kullanılmış. Bu aksesuarlarla tasarımda harika bir görüntü yakalanmış.

Bir diğeri ahşap köşeli Pesimist genç odası. Bu odada grinin ve ahşabın ahengini görüyoruz. Tabandan başlayarak tavana kadar devam eden ahşap malzemeler renk renk görüntüsü ile insana huzur veriyor. Duvarda bulunan resimler ise odaya pesimist bir oda edası katarak farklı bir görüntü sağlamış.

Yorum Yaz