Ahşap Yatak Odaları

Yatak odaları, uykunuzdan geçirdiğiniz güne kadar birçok durumu etkileyen önemli bir alandır. Rahatlama ve canlanma sağlayan yatak odaları için uygun bir dizayn bulmak da rahat bir uyku kadar önem taşır.

Tercihini doğallıktan yana kullanacak olanlar için en uygun olanı ahşap kullanımıdır. Ahşabın ister karyola dizaynında, ister diğer mobilya dizaynlarında kullanımı modernliği ve şıklığı bir araya getirecektir. Organik olup doğadan dokunuşları evine taşımak ve stil sahibi olmak isteyenler için de ahşap mobilya doğru bir seçim olacaktır. En uzun ömürlü ve sağlıklı olan bu mobilya türünün kullanım alanı oldukça geniştir. Çok fazla işleme maruz kalmayan ahşap, yatak odanızı en doğal haliyle süsleyecektir.

Ahşap Yatak Odaları

Hangi tarzı seçerseniz seçin modası geçmeyen ve en çok tercih edilen modeller de ahşap yatak odalarıdır. Kullanışlı olması ve göze hitap etmesi sebebiyle tercih sebebi olan ahşap yatak odaları, sakinliği ve canlılığı bir arada bulunduracaktır.

Ahşabın kullanım alanı oldukça zengindir. Yatak mobilyalarında, zeminde, duvarda ve tavanda da kullanılabilir. Bu şekilde de oldukça farklı ve hoş bir tarza sahip olabilirsiniz. Zevkinize göre seçtiğiniz renkleri ahşabın farklı havasıyla birlikte kullanarak yatak odanızda estetik bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Ahşap Yatak Odaları

Meşe, ceviz, çam, kayın, kiraz, akçaağaç, maun, gürgen gibi geniş bir yelpazeye sahip olan ağaç çeşitleri, yatak odası için çokça tercih edilmektedir. Ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtacak olan tarzınızı bu yolla sergileyebileceksiniz. Ahşabın sıcak tonlarını topraksı renkler, beyaz, gri, yeşil, bej gibi renklerle kombinleyerek doğallığı yatak odasına taşımış ve gözü okşayan, ruhu dinginleştiren bir tarz yakalamış olursunuz.

Basitlik ve doğallığın bir arada bulunduğu İskandinav evleri birçok dizayna örnek niteliğindedir. Bu evlerin büyüsü ve zarafeti de bu tarzın olmazsa olmazlarından, yani, ahşap dokunuşlarla sağlanır. Beyazın tonlarıyla harmanlanan sıcak renkler oldukça göz alıcı bir görüntüye sahip olurlar. Yatak odasında da ahşabın sıcaklığını ve sadeliğini kullanarak zarif ve modern yatak odası oluşturabilirsiniz.

Ahşap Tavan Yatak Odası

Evinizin en bireysel odası olan yatak odanız için ahşabın uyumu size kullanım kolaylığı sağlarken göz alıcı bir görüntü elde edebilirsiniz. Ahşap yatak odaları ile sadeliği ve zarafeti evinize taşıyabilir, kendinize doğal bir sığınak yaratabilirsiniz.

Yorum Yaz