İç Dekorasyon

 Bazen evimizin dekorasyonunda değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Rutinlikten kurtulmak mekâna yenilik ve tazelik katmak hayatımızı renklendirebilir. Evinizde ya da ofisinizde birkaç ayrıntıyı değiştirerek bunu sağlayabilmeniz mümkündür.

İç dekorasyon için eğer bütçeniz müsait ise ya da bu işlerle uğraşmak istemiyorsanız, bir iç mimar ile anlaşarak bu yeniliği uzman ellere emanet etmek güzel olabilir. Ama profesyonel yardım alacak bütçeniz yoksa veya bu işlerle ilgilenmekten zevk alıyorsanız, kendiniz de yapabiliriz.

Yapı marketlerin yaygınlaşması sayesinde İç dekorasyon yapmak daha kolay hale geldi ve maliyetler de bir o kadar azaldı. Duvar kâğıdından, aydınlatmaya, halıdan perdeye, fayanstan musluklara kadar neyi yenilemek istiyorsanız kolayca bulabilmek mümkün olduğu gibi, küçük dokunuşlarla da bunu başarmak mümkündür. Ayrıntıya girmeden mobilyaların yerini değiştirerek, yeni aksesuarlar alıp, mekânınızda değişiklik yaratabilirsiniz.

Bu yıl iç dekorasyonda en öne çıkan yenilikler, duvar kâğıdı ile duvar boyasının birlikte kullanımı, düz zebra desenli stor perdeler, gizli aydınlatmalar ve açık renk ahşaptan imal edilmiş mobilyalardır.  Mekânların işlevselliği bakımından az yer kaplayan ve katlanabilen ev eşyaları da tercih edilmektedir. Gösterişten vazgeçemeyenler için taşlı aydınlatmalar ve altın varaklı mobilyalar hala mevcut, fakat bunların demode olduğunu da söylemek gerekir.

İç dekorasyonda trendleri yakalamak istiyorsanız, sadeliğin şıklığını kullanmanızı önerebiliriz.  Sivri hatlı mobilyalar yerine yumuşak geçişlere sahip mobilyalar, duvar kâğıdı ve boyalarında yumuşak fakat canlı ve iddiasız renklerin ön planda olduğunu da söylemek mümkündür.

Yorum Yaz