Ev Dekorasyonu ve Yaşanacak Mekan Örnekleri

 Ev dekorasyon konusunda her zaman farklı olan en yeni trendlere ve önerilere yer vermelisiniz. Ayrıca farklı olması bakımından da evleriniz içinde bulunan sanat eserlerine de yer vererek en güzel mekanlarını oluşturabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz en güzel dekor örnekleri konusunda farklı fikirlere yer verelim.

İşte sizler için hazırladığımız 10 dekorasyon fikri !

1 – Ev ve mekanlarınızdaki köşeler için sizde sanat eserleri, tablolar ve farklı objelere yer verebilirsiniz. Bunlar mekanlarınızı daha güzel gösterecektir. Farklı sanatçıların birer eserleri bulunması her zaman iyi olacaktır.

2- Farklı tarzınız olsun ve yenilikleri de takip edin ! Bu durumda evlerinizin ve iç mekanlarınız ne durumda önce buna bakın. Daha sonra ise farklı çizgiler ile yeni olan en güzel modelleri de bir arada bulundurduktan sonra bunlara karar verin. Ayrıca sizin için en güzel olacak olan orjinal çizgileri de takip edin. Bunlar için farklı evlere bakabilirsiniz.

3- Eski hatıra kalan eşyalar, farklı eski olan tüm objeleriniz de olsun ! Bu konuda evlerde olması gereken özellijk ise aileden kalma olan eşyalardır. Diğer yandan farklı olan objelere de yer vermelisiniz. Sizinde hatıralarınız ile birlikte olan yaşam alanlarınız olmalı.

4- En güzel modern olan markaları tercih ederek takip edin ! Sizlerde bilindik firmalar olan evleriniz için eşyalar alacağınız yerlerin en yeni tasarım ve ürünlerini takip edin. Bunlar ile evlerinizi süsleyin. Ayrıca daha ergonomik olacak olan bu farklı şekillerde yer alan tasarımlar sayesinde sizlerde bununla birliket mekanlarınızın her zaman kullanacağınız alanlar olduğunu unutmayın.

5 – Evleriniz için hatırlatacak olan melodiler arayın ! Evlerinizin ev ses sinema sistemleri gereken diğer bir unsudrudr. Bu konuda evlerinize dışarıdan gelecek olan gürültü ve trafik sesleri rahatsız edecektir. Ancak siz bu durumda evlerinize gelecek olan misafirleriniz dahil en güzel notalar ile ses sistemi oluşturara süpriz yapabilirsiniz. Bundan herkes hoşlanacak !

6 – Farklı olan en iyi seyahatlerinizi de anıları da raflarada sergi yapın ! Köşeleriniz ve raflarınız için en güzel ve farklı olan farklı objeler ve heykeller ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca sizin de anılarınızda yer alan en güzel olan objeler ile farklı şekillerde yer almasını da sağlayacaksınız. Bu konuda süs eşyaları satan mağazaları ziyaret edin.

7 – Evlerinizde fotoğraflarda olmalı ! Evlerinizde sizin ya da farklı doğa ya da sanat eseri niteliğinde fotoğraflar olsun ! Duvarlarınızın boş durmaması konusunda farklı fotoğraflar ile süsleyebilirsiniz. Bu konuda duvarlarınızın çerçeveleri de önem taşıyor. Çünkü mekanlarınızın modern mi yoksa klasik dekormu bu önemlidir dikkat edin !

8- Çiçekler önemli ! Evlerde, cam kenarlarında ve balkonlarda çiçeklerinizde bulunmalı. Bu önemli . Renk renk ve farklı boyutlarda olan çiçekler ile birlikte sizlerde ne kadar güzel alanlar olabileceğini bir düşünün. Çiçekçilere giderek evleriniz için en güzel olan çiçeklere bakarak öğrenerek fikir alabilirsiniz. Ayrıca boyları ve bakımları içinde bilgi sahibi olun. Yeşil ve renkli alanlar her zaman daha dinlendirici olacaktır.,

9- Evleriniz içinde kitaplıklar ve gazete köşeleri de olsun ! Evlerinizde okuma köşeleri oluşturun. Ayrıca severseniz eğer sallanan koltuk ve sandaleyeler ile dinlenme köşeleri de elde etmiş olacaksınız. Okumak çoğu zaman dinlendirici olacaktır. En güzel sevdiğiniz kitapların listesini yaparak bunları zaman zaman okuyun. Ayrıca bu kitap köşeleri misafirlerinizin de ilgisini çekecektir.

10 – Evleriniz için lezzetli yemek masaları kurun ! Yemek masası modelleri ile evlerinizde oluşan köşeler için sizde en güzel olanları tercih edebilir ve bu konuda mağazalardaki firma katologlarından fikir alabilirsiniz. Misafirleriniz için en güzel yemek sofralarını kurun. Bu gibi alanlar ile daha keyifli zaman geçirerek onları memnun edeceksiniz. Diğer yandan içecek servisi de olabilir. Kendi yaşam tarzlarınızı oluşturun. Hergün farklı yemekleri deneyin ve bunları daha sonra misafirleriniz içinde sunun. Şimdi aşağıdan kendi fikirlerinizi yazın !

Yorum Yaz