Duvardaki yağ lekesi nasıl çıkar?

duvardaki-yag-lekesiYağ lekesi hepimizin sinirlerini ozan bir leke türüdür. Özellikle yemek yaparken istem dışı duvara sıçrayan yağlar duvarlarda leke oluşturmaktadır. Bu durum yemek yerken de gerçekleşebilir. Oluşan bu lekeler sayesinde evimizin güzelliği tamamı ile bozulur ve güzel görünümünün yerini tamamen lekeli bir görünüm alır. Bu da bayanların fazlasıyla moralini bozar. Bu durum her başımıza geldiğinde duvar boyasını tekrar etme şansımız olmayabilir. Hepimiz de biliyoruz ki tekrar tekrar duvar boyamak fazlasıyla zor ve bir o kadar da zahmet isteyen bir iş. Tüm bu zahmetleri çekmek zorunda kalmadan lekelerden nasıl kurtulabiliriz burada bu sorunun cevabını sizlerin işinize yaraması adına sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak sadece duvar lekelerinde değil, başımıza gelebilecek tüm lekelerde ilk olarak panik yapmamamız gerekir. Eğer yaramaz çocukların fazla olduğu bir evde yaşıyorsak muhtemelen bu tip lekelerle normalden çok daha fazla karşılaşıyorsunuzdur. Duvarda bulunan yağ lekeleri de en az diğer lekeler kadar kolay çıkıyor. Üstelik sizlere göstereceğimiz yöntem sayesinde duvarınızda kesinlikle bir zarar olmayacaktır.

Şimdi gelelim duvarda bulunan ve hepimizin fazlasıyla moralini bozan yağ lekesinin nasıl çıkarıldığına. Öncelikle panik yapmadan bir kovaya ılık su dolduruyoruz. Doldurduğumuz suyun içine bulaşık deterjanı, yağ çözücü ve çamaşır suyu dökerek karıştırıyoruz. Ortaya çıkan karışım fazlasıyla sert bir koku oluşturacaktır. Bu sebeple bu işlemi evinizin camları açıkken yapmanızı öneriyoruz. Sonra bir sünger alarak işleme devam ediyoruz. Elimize eldiven giyerek süngeri karışıma batırıp duvara uyguluyoruz.

yag lekesi temizleme

Bu işlem devam ederken duvarı çok sert silmemeye dikkat ediyoruz. Lekenin tamamı ile çıktığından emin olduktan sonra tercihe göre ister kurumaya bırakıyoruz ister kuru bir bezle sildiğimiz yeri kuruluyoruz. Bu yöntemi uyguladığınız takdirde duvarınız ilk boyadığınız günkü kadar temiz olacak. Tüm yağ lekelerinden duvarınıza kesinlikle zarar vermeden kurtulacaksınız. Bu yöntemi denedikten sonra iyi sonuçlar alacağınıza eminiz. Hatta siz denedikten ve emin olduktan sonra arkadaşlarınıza da bu harika yöntemi tavsiye edeceksiniz. Lekelerden sonsuza kadar kolaylıkla kurtulacağınız keyif dolu günler geçirmenizi dileriz.

Yorum Yaz