Duşa Kabin Camı Nasıl Temizlenir?

dusakabin-cam-temizligiDuşa kabinler banyo esnasında suyun dışa sıçramaması için önemli bir tercihtir. Bu sebepten dolayı duşa kabinler oldukça fazla tercih edilmektedir. Tabi bunun sonucunda fazla kullanılan duşa kabinlerin özellikle de bağlantı noktalarında küflenmeler ve sararmalar görülmektedir. Bunların düzgün temizlenmeyen şampuan ya da sabun artıkları olduğu söylenebilir. Ayrıca camlarda da kireç ve su lekeleri oluşmaktadır. Duşa kabin sürekli olarak kullanılmasından dolayı temizliğinin sık ve düzenli olarak yapılması şarttır. Bu sayede duşa kabinde yer alan kirlerin birikmesinin önüne tamamı ile geçilmiş olur. Bunu günlük olarak yapabileceğiniz gibi banyodan çıkarken de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Banyo bitiminde bir bez yardımı ile duşa kabinin camında biriken suyu alın. Böylece camda biriken suları temizlemiş olursunuz. Ayrıca bu işlem camda oluşacak kireci de engellemiş olacaktır. Üstelik bekletmeden temizlemek camları daha hijyenik tutmaya da yarayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu camı dikkatli bir şekilde silmek olmalıdır. Eğer camı dikkatli silmezseniz belli yerlerde nemlilik ya da su damlaları kalabilir. Bu da camın düzgün kurumamasına sebebiyet verecektir. Düzgün kurumayan bir camda ise lekelenmeler sıkça görülmektedir. Eğer banyodan çıkarken duşa kabini silecekseniz kabini açık bırakmalısınız. Kabinin açık bırakılması daha kolay kurumasına neden olacaktır. Bu sayede de kabininizde her hangi bir leke oluşumu engellenir. Duşa kabin temizliği ciddi dikkat gerektiren bir iştir. Bu sebeple özellikle kimyasalları bu temizliği yaparken kesinlikle kullanmamanızı öneriyoruz. Bunun sebebi kimyasalların insan sağlığına zarar vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu kimyasallara tuz ruhunu örnek olarak verebiliriz. Tuz ruhu sadece insan sağlığına zarar vermekle kalmayıp fayanslara da zarar veriyor.

 

Duşakabin Temizliği

Duşa kabinin temizlenmesinde birçok deterjan ve kireç sökücü yardımcı ürün olarak kullanılabilmektedir. Cam ile çerçeve arasında oluşan kirler ince uçlu bir fırçadan yardım alınarak dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Sirkeyi de duşa kabin temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle doğal çözümlerden yana olan kimyasallarla sorunları halletmek istemeyen bayanlar için sirke kesin çözüm olacaktır. Karbon karışımı da bu konuda sizlere çok fazla yardımcı olacak. Duşa kabin için özel deterjanlar üretilmiştir. Üretilen malzemeleri kirli bölgeye ovma yöntemi ile uygulayarak tüm kirlerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Daha sonra durulayarak güzel bir görüntüye sahip olduğunuz camları kurulamayı da unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Kirlere veda edeceğiniz günler geçirmenizi temenni ederiz.

Yorum Yaz