Çocuk Odaları İçin Tavan Tasarım Fikirleri

Çocuklarımızın yaşam alanları olan çocuk odası için harika tavan tasarım fikirlerimize göz atmak ister misiniz? Evinizin olduğu gibi, çocuğunuzun odasının da ufak değişikliklerle çok farklı bir hal alacağını biliyor muydunuz? Alçı asma tavan dekorasyonunu inceleyelim. Oldukça hoş gözükür ama aslında birazcık pahalı bir seçimdir. Bunu evinizin her odasında görmek isterseniz, iş size maliyet olarak döner.

Ressamlık dolu bir ruha sahipseniz sanatınızı çocuğunuzun odasında sergileyin. Tavanına pastel ve sulu boyalarla renk ve ilginç bir fark katın. Çocuğunuz, yaptığınız resimleri beğenirse ne mutlu size!

Çocuğunuza deniz kenarının sağladığı huzuru vermek isterseniz, tavanı mavi, saten ve pilesi olan bir kumaşla kaplayın. Dalgalı bir deniz gibi gözükür ve özellikle uykuya dalma esnasında çocuğunuza güzel bir hayal dünyası oluşturur. Masal dinlemeden uyuyamayan, düşler kuran çocuğunuzun bu tür bir maviliği tavanında isteyeceğinden emin olabilirsiniz.

Çocuk Odası Tavan Modelleri

Çocuk odası tavan modelleri, sade bir şekilde de düzenlenebilir. Ciddiyet ve sadelik içinde yetiştirilen çocuklardaki ağırbaşlı ruh halini sağlamanız için sade bir tavan da yaptırabilirsiniz. Bunun yanında, değişik köpüklerle, alçılarla veya boyama işlemiyle de değişik bir görüntüyü tavanınızla buluşturabilirsiniz. Görseller, bunlardan yola çıkarak yaptığınız yorumlamalar ve tanıdıklarınızın evlerinde gördükleriniz sizlere güzel ilham kaynağı olacaktır. Kendi evinizin çocuğunuza ayırdığınız bölümünü elinizden geldiği kadar tatlı yapmanız gerektiğini öneririz. Yaratıcı ve zekice bir seçim yapın ve en değerli varlığınızın mutlu olacağı bir tasarım oluşturun. Eğer kendi yeteneklerinizden emin olamıyorsanız, mutlaka bir iç mimara ya da zevkine güveneceğiniz bir başkasına danışmalısınız. Sizi tanıyan ve az çok neyi beğeneceğinizi bilen birisinin vereceği öneriler, sizin için elbette daha iyi olacaktır.

Çocuğunuzdan, nasıl bir odada yaşamak istediğini öğrenin, resimlerimize göz atın, en iyi olacak olanı çocuğunuzla seçin. Bu, size bile yön verebilir. Çocuk odası tavanları arasından seçim yapıp uygularken misafir edebileceğiniz komşularınızın ne tür bir tutum sergileyebileceklerini de düşünün. Sizin eviniz için tasarladığınız, komşularınızın kusuru çok bulmayacakları bir önerimizi almanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yaz