Barok Tarzı Dekorasyon Örnekleri

barok-stili17. yüzyılda Avrupa’da kendisinden çok söz ettiren, tabiri caizse ortalığı kasıp kavuran, başta mimari olmak üzere müzik ve daha birçok sanat dallarını ciddi anlamda etkileyen en önemli şaheserinin de Fransız Versailles sarayı olduğu bilinen mükemmel ötesi sanat sanatı, maalesef günümüzde ara sıra salonlarda rastlansa da ev dekorasyonlarında önemi hala büyüktür. Evlerimize ayrı bir güzellik katan barok sanatı, kendisini kraliçe ya da kral gibi görenler için bulunmaz bir sanat diyebiliriz. 17. Yüzyıl sizinde bildiğiniz gibi gücün çok belirgin olduğu dönemlerden biriydi. Döneminden de anlaşılacağı üzere insanların hayran kaldığı bu inanılmaz dekorasyonda da güç ön planda yer alıyor.

barok-tarzi

Barok tarzı dekorasyonlar, 17. Yüzyılda ortaya çıkan ve o dönemin en çok önem verdiği gücü ön planda tutmuş, insanların baktıkça daha çok hayran kaldığı bir dekorasyon türüdür. İnsanların aklını başından alacak mükemmel görüntüler yakalamak için yağlı boya tablolar, işlemeli kumaşlar, kapitoneler, kadifeler, işlemeli kumaşlar ve bol oymalı ve varaklı mobilyalar başlıca unsurlar arasında yer almaktadır. Bu şekilde zevkinize göre salonunuzda veya yatak odanızda soğuk, bir o kadar da aristokrat bir görünüm yakalama şansına sahipsiniz. Sizler de barok tarzı görünümü evinizde, ofisinizde ya da istediğiniz her hangi bir mekânda yakalamak istiyorsanız çok düşünmemenizi tavsiye ederiz. Bu harika görünümü hepiniz istediğiniz ortamda görme hakkına sahipsiniz.

barok-tarzi-dekorasyon

Barok kadar güzel ve insanların gözüne hitap etmeyi bilen bir dekorasyon türünü evinizde görme düşüncesindeyseniz birçok barok örneğinden yardım alabilirsiniz. Örnekler arasında size en çok hitap edeceğini düşündüğünüz seçimi yapıp vakit kaybetmeden o harika görüntüyü dilediğiniz mekâna kazandırabilirsiniz. İncelikli süslemelerden oluşan bu eşsiz dekorasyon türü evinizin havasını tamamen değiştirmekle kalmayıp odanızın görüntüsünde gözle görülür bir yumuşama sağlayacak. Pek çok unsurun bir arada kullanıldığı barok tarzı dekorasyondan memnun kaldıysanız çevrenize de tavsiye ederek bu mükemmel türü yaygınlaştırmanızı tavsiye ediyoruz. Deniz kabuklarından sarkan heykellere kadar birçok unsuru aynı dekorasyonda görmek eminiz ki muhteşem olacak. Eğer hala denemediyseniz pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Yorum Yaz