Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Yeni doğmuş olan erkek bebeğinizin odası hazır ve yeni dekorasyon fikirleri mi arıyorsunuz? Anne ve babalar için yepyeni erkek bebek odası dekorasyon fikirleri ile aydınlanacaksınız.

Erkek bebek odası fikirleri

Bebek doğmaya yakın bir zaman önce, bebek için eşyalar özellikle de oda dekoru fikirleri araştırılmaya başladır. Bu telaşlar sizin en tatlı ve zevkli telaşlarınız olacaktır. Erkek bebek odası için çok sayıda dekorasyon fikri mevcut. Odası hangi oda olmalı, hangi renkler hâkim olmalı, hangi mobilyalar seçilmeli, perdeler nasıl olmalı, duvar renkleri nasıl olacak, zemin nasıl olmalı gibi birçok soru kafanızı kurcalamaya başlar.

Nasıl Başlamalı?

Bebek Odası Aydınlatma ve Duvar

Dekorasyon seçiminde ilk olarak erkek bebek odası dekorasyonu için nasıl bir tema ve de temel renk olacağını belirlemelisiniz. İlk önce kafanızda belli bir tema belirlediyseniz ona göre uygun olan renk ve desenleri kafanızda canlandırabilirsiniz. Örnek olarak araba, deniz, hayvan, futbol, basketbol ya da süper kahraman gibi temaları seçerek işe başlayabilirsiniz.  Eğer bir tema yapmak istemiyorsanız bu durumda daha sade bir erkek bebek odası dekorasyonu yapmak için ilk önce renk seçerek başlamalısınız. Erkek bebekleri için yeşil, mavi, sarı, beyaz, toprak, şeftali gibi renkler uygun olabilir. Fakat sadece tek bir renk kullanmak zorunda değilsiniz. Birkaç tane rengi beraber kullanabilirsiniz. Sade bir oda için beyaz, açık gri ya da ekru seçebilirsiniz.

Mobilya ve Duvar Seçimi

Bebek Odası Fikirleri

Erkek bebek odası dekorasyonu için mobilya, halı ve de tekstil tercihlerinde ilk önceliğiniz bebeğinizin sağlığı olmalıdır. Organik ve de antialerjik eşyalar seçmeye özen göstermelisiniz. Bebeğiniz için keskin ve sivri uçları olmayan mobilyalar seçmelisiniz.

Bebek Odası Duvar

Duvar seçimlerinde ise daha eğlenceli olan harf, rakam ya da süper kahraman figürleri kullanabilirsiniz. Böylece bebeğiniz büyümeye başladıkça öğrenme ve kavrama kabiliyeti de güçlenmiş olacaktır.

 

Yorum Yaz