Bahçeleriniz İçin Kamelya Fikirleri

Kocaman bahçelere sahip olan okuyucularımız için kamelya fikirleri öneriyoruz. Hem kullanışlı hem de yaratıcı kamelya önerileri arasından kendinize uygun olanı seçin ve daha sonra bahçenize uygulayın.

Şömineli Kamelya Fikirleri

Soğuk zamanlarda da ayın ve yıldızın keyfini yaşamak isterseniz, kesinlikle bu tür bir kamelya yaptırmalısınız. Sıcak zamanlarda serinlemenizde fayda sağlarken, soğuk zamanları da bu kamelya sayesinde evin içinde pineklemeden geçirebileceksiniz. Şömineden faydalanarak ısınırken dışarıdaki bir böceğin sesini duyun ya da ayın yıldızın sizdeki etkilerini görün. Ne kadar tatlı bir his değil mi? Bu tür bir kamelyayı yaptırmak, biraz geniş bir alan ister ve diğerlerinden biraz daha pahalıya mal olur. Ancak size sunacağı eşsiz rahatlık için denemeye değer diyebiliriz.

Bahçeniz İçin Kamelya Yaptırın

Yaptıracağınız kamelyanın sizin ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte olmasına dikkat edin. Öncelikle evinizdeki misafirlerinizi ağırlamak, kendinizi dinlendirmek için bir kamelya düşünebilirsiniz. Ayrıca içinde yemek yiyeceğiniz hatta yatıp kalkacağınız bir kamelya da yaptırabilirsiniz. Oldukça devasa bir şey olacaktır ama hem sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi hem de şömine sayesinde her zaman kullanılabilmesi, kamelyayı oldukça cazip ve hoş gösterecektir.

Çoğu insan, kamelya yaptırıp içinde oturmakla yetinmiyor. Günümüzde pek çok kişi misafirini bahçesindeki kamelyada ağırlıyor ve bu nedenle yaptırılan kamelyaların içleri, bir salon kadar özenli döşeniyor. Siz de kamelyanızı ince bir zevkle, hassas dokunuşlarınızla güzelleştirebilirsiniz. Şeffaf camla yaptırdığınız kamelyanızı hem şahane bir şekilde döşeyin hem de tüm bahçeyi oturduğunuz yerden seyretmenin, aynı zamanda tozdan ve sineklerden de korunmanın keyfini çıkarın. Tabi kigüneşin de önlenmesinin vereceği serinliği unutmamak gerekir. Kamelyadaki camları da sürekli temizlemenin vereceği zorluk, keyfinin yanında unutulup gider.

Kamelya yaptırırken aklınızda bir tasarım belirleyin. Bahçenin konumunu ve genişliğini de dikkate alarak planınızı uygulatın ve şık bir tasarıma kavuşmuş olun. Yalnız dekorasyondan ziyade dikkat edilmesi gereken bir konu da kamelya yapım fiyatları konusudur. Ücreti kesin bir şekilde konuşup anlaşmadan işe başlamayın. Ücretin konuşulmaması, kamelyanın zevkini çıkarmak yerine sizi ağır bir bütçe darlığına katlanmak zorunda bırakabilir. Bahçe Kamelyaları için konu altındaki galerimize göz atabilirsiniz..

Yorum Yaz