Mutfağınızı Düzenlemek Ve Depolamak İçin Akılcı Fikirler

Mutfaklar, hanımların en kalabalık bıraktıkları bölümdür. Çoğu erzak, kiler olmayan evlerde mutfakta bulunur. Kavanozlar, yemek takımları ve diğer her şeyin bir arada bulunması, depolama sıkıntısı çıkarır. Bir yere yığılan eşyaların istendiği an rahat bulunamaması, sebzelik tarzı raflı dolap almaya iter insanları. Farklı ve zekice öneriler arayan kişiler, aşağıyı dikkatlice okumalıdırlar.

Mutfaklarınızda çekmeceler ve dolap araları boşlukları için özel tasarlanmış imalat ürünlerinizi dekorasyonda kullanabilirsiniz. Bu sayede gerek baharatlıklarınızı gerekse tencere ya da daha farklı ürünlerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Bir yere yığılmaması, istendiği anda bulunması ve herkes tarafından görülmemesi, bu çekmecelere iter insanları. Çekmeceler yaptırmak, alan darlığını engellemek için de birebir çözümdür. Bunun yanında eski zaman icadı olan sebzelikler de gerçekten işe yarar.

Balkonunuza yeni bir mutfak yaratarak bu sıkıntınızdan da kurtulabilirsiniz. Balkonunuz cam balkon şeklindeyse hele, içeriye bir raflı ve çekmeceli dolap edinerek çok rahat bir şekilde eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Mutfak Depolama Sorunu Yaşamamanın Yolları

Yoğun düzenleme ve depolama gerektirmemesi için mutfağınızda çok fazla eşya bulundurmamanızı tavsiye ediyoruz. Farklı renklerde olsun diye beş altı takım yemek takımı hiç akıl karı olmaz değil mi? Ekmekleri saklayabileceğiniz bir düzenek oluşturun ve mutfaktan o tarih öncesi tezgahta ekmek tutma durumunu kaldırın. Bunun yanında yapabileceğiniz bir şey de kavanozlarınız için özel bir saklama bölümü oluşturmanızdır. Tezgahınızdaki olumsuz ve rahatsız edici çöp görüntüsünü kaldırmak adına dolabın içine çöp kovası haznesi şeklinde bir şey yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem kötü kokudan korunursunuz hem de görünüş açısından mutfağınız daha hoş bir hal alır.

Mutfak temizliği ve düzenlemesi

Mutfak temizlemek, birçok çekmecenin ve dolabın temizlenmesi ve baş belası cam silme işleminin zorunlu olması nedeniyle her zaman korkulu rüyamızdır. Lavabolarınızın yoğun bir kire sahip olmaması, biraz işinizi kolaylaştırır. Daha sonra sebzelikler gelir, tek tek eşyaların boşaltılması, temizlenmesi ve geri yerleştirilmesi. Bu işlemi kısa tutmak için sebzeliklerdeki ve diğer dolaplardaki eşyaları düzenli bir sıra ve iyi bir kutulama şekliyle yerleştirmelisiniz. Onları koymadan önce alta gazete ya da kaymayan mutfak bezi yerleştirmeniz de akılcı bir çözüm denebilir.

Yorum Yaz