En Modern Kapalı Balkon Dekorasyonları

 Balkonlar hava almak için kullanılan bir alan olarak düşünülse de günümüzde fazla eşyaların koyulduğu yer olarak kullanılmakta. Yine de balkonları da yaşam alanımıza katma fikrini son zamanlarda daha yaygın olarak görüyoruz. Balkonların da dekorasyon alanları arasına girdiğini insanlar son dönemlerde daha fazla idrak etmeye başladılar. Balkon dekorasyonu dendiğinde ilk düşünülen annelerimizin bin bir emekle yetiştirdiği çiçekler oluyor. Balkonların olmazsa olmazı olan plastik sandalyeler de dekorasyonda vazgeçilmezler arasında. Küçük balkonlarda dekorasyon olmayacağını düşünen insanlar yanlış algıya kapılıyorlar. Evinizin her alanında kullanılan dekorasyon fikirleri küçük balkonlarda da uygulanabilir.

Balkon dekorasyonunda çiçeklerin önemli bir yeri olduğunu söylemiştik. Bu nedenle balkonlarda çiçekler bol bol yer almalıdır. Genelde bütün balkonlarda rastlanan canlı bitkiler ya da çiçekler kadınların vazgeçilmezidir. Kadınlar çiçeklerle ilgilenmeye bayılırlar. Balkonunuz için çiçeklerle bir dekorasyon düşünüyorsanız bu konuda ilginç fikirlerden yararlanmak da isteyeceksiniz. Balkonunuzu renklendirmek adına ahşap saksılarla süsleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey çürümeyen malzemelerden yapmanızdır. Eğer bu konuya dikkat etmezseniz suyun yıpratıcı etkisi ve güneşin birleşmesiyle saksılarınız yıpranabilir. Yeşil renkteki balkonlarda genel olarak sarmaşık kullanılıyor. Eğer balkonuz yeşil ise denemenizi tavsiye ederim. Yukarıdan aşağıya bağlanan bir ip ile bile güneş ışınlarından kendinizi koruyacak bir gölgelik yapabilirsiniz. Eğer sarmaşık dekorasyonlarında sınırları zorlama düşüncesindeyseniz sitemizde bulunan sarmaşık modellerinden faydalanabilirsiniz.

Bir diğer dekorasyon türü de bir duvarı seçerek balkonunuzdaki tüm saksıları alt alta asmaktır. Balkonunuza hoş bir görüntü verecek olan saksıları farklı renklere boyayarak da balkonunuz da rengarenk görüntüler oluşturma şansına sahipsiniz.

Yorum Yaz