Muhteşem Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

 Bebek odaları özellikler anneler için en önem verilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Bebeklerinin en güzel odada uyumalarını isteyen anneler renk seçiminde hayli zorluk çekiyorlar. Bizler bu konuda annelere ve anne adaylarına yardımcı olmak istiyoruz. Siz de bebeğinizin odasına hangi rengi seçeceğinize bir türlü karar veremeyen annelerden biri misiniz?  O halde yazımızı çok dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bebek odası renkleri cinsiyete göre değişiklik göstermektedir. Kız bebek odalarında pembe renk hakim olurken erkek bebek odalarında mavi renk tercih ediliyor. Bebek odalarında kullanılan 5 renk bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kahverengidir. Kahverengi bebek odalarında sık rastlanabilecek renkler arasında yer almaz. Ancak eğer bebeğinizin odasında kahverengi olsun istiyorsanız yanında pembe ya da yeşil renkleri de tercih ederek odaya az da olsa gölge vermeyi denemenizi tavsiye ederiz.

Toprak rengi olarak da bildiğimiz kahverenginin ana renk olarak kullanıldığı odalarda hem bebeğiniz hem de odaya giren diğer insanlar kendilerini son derece rahat hissedeceklerdir. Bebeğinizin odasının şık bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız odanın tavanlarında kontrplak tercih etmelisiniz. Eğer bebek odanızın ana rengi kahverengi ise mavi ve yeşil renklerin yer aldığı bir kontrplak kullanabilirsiniz. İkincisi ise başlıca kullanılan renklerin kombinasyonudur. Ana renklerin farklı şekillerde kullanılması bebek odalarına inanılmaz bir görüntü verecektir. Ana renklere kırmızı, sarı ve mavi renklerini örnek olarak verebiliriz.

Bir diğeri duvar çizimleridir. Bebek odası için hala bir renk seçmekte zorlanıyorsanız çok kullanılan renklerden bir tanesini kullanarak onu bir çizimle taçlandırın. Mesela odaya büyük şablonlar verip renk geçişi için verdiğiniz şablonların köşelerinden faydalanabilirsiniz. Renklerin sınırlarını belirleme konusunda dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde renkler birbirine karışabilir. Daha sonra kutuları sevdiğiniz renklere boyayabilirsiniz. Bu işlemi yaparsanız bebeğinizin odasında renk değişimi yapmak zorunda kalmayacaksınız. Bunun nedeni ise siz hangi rengi kullanırsanız kullanın mobilyalarla uyumu kaybetmeyecek olmasıdır.

Diğer bir seçenek olarak bebek odalarınızda farklı bir pembe tercih edebilirsiniz. Yukarıda kızlar için pembe tercih edildiğini söylemiştik. Eğer sizin de bir kız çocuğunuz olacaksa pembe rengini farklı şekillerde kullanma şansına sahipsiniz. Paslanmış turuncuda yapılacak ufak çaplı değişiklikler bebek odanızı çok şık ve çok eski bir atmosfere büründürebilir. Bunun yanında diğer bir seçenek olan maviyi de kullanabilirsiniz. Mavi tutkunuysanız ana rengi mavi olarak seçin. Parlak mavi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu tercihten sonra pembe ile renk üzerinde ufak dokunuşlar yapıp sevimli aksesuarlarla süsleyin.

Yorum Yaz