Siyah Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

 Daha önceden sadece yemek yendiğinde ya da yemek yaparken kullanılan mutfaklar artık bu alandan tamamen çıkarak günümüzün çoğunu geçirdiğimiz mekan haline geldi. Bu sebeple daha önce çok fazla önemsemediğimiz mutfaklar artık daha dikkat edilmesi gereken yerler arasına girdi. Önceden mutfak dekorasyonuna fazla önem verilmezken şimdi belki de evimizin en güzel görünmesi gereken yeri oldu diyebiliriz.

Eskisi gibi ufak değişiklikler değil, uzun süreli olacak radikal değişiklikler yapmamız gerekiyor. Eğer siz de bu fikirdeyseniz siyah beyaz mutfak dekorasyonu fikirlerine bir göz atmanızda fayda var. Siyah beyaz mutfak dekorasyonu modellerinin sizin de çok işinize yarayacağını düşünüyoruz. İlk kısım beyaz duvar siyah mobilyalar. Bu tarz fazlasıyla seçilen bir tarzdır. Tarzda duvar beyaz iken mobilyalar zıt renk olan siyah seçiliyor. Tarzın tabanında ise genel olarak parke tercih ediliyor. Fakat mutfak durumu göz önüne alındığında beyaz seramik döşemesi de kullanılabiliyor.

 

Bundan farklı olarak tabanda siyah beyaz çizgilerden oluşan bir kilim ve ahşap renklerde mobilyalar tercih edilerek farklı ve hoş bir görünüm elde edilebilir. Bir diğeri de siyah duvar beyaz mobilyalar. Siyah duvar olur mu demeyin. Düşünüldüğünde siyah duvarlar fazlasıyla garip gelebilir. Ancak tamamı ile bittiğinde çıkan görüntüye tekrar tekrar bakmak isteyeceksiniz. Hatta bu tasarım sayesinde bazı duvarları kara tahta gibi kullanma şansına da sahip olacaksınız. Bu hem duvarda farklılık olarak hoş duracaktır hem de sizin acil ihtiyaçlarınıza rahatlıkla cevap verecektir.

Duvarlarınızın tamamını siyaha boyatmanıza hiç gerek yok. Bunu yapacağınıza ışık alma durumunu göz önüne alarak ya da hiç kullanmadığınız bir duvarı seçerek siyaha boyarsanız hem tamamı ile karanlık bir mutfak görüntüsüyle karşı karşıya kalmak zorunda kalmaz hem de istediğiniz anda bir değişikliğe gidebilirsiniz.

Diğer tasarım ise siyah zemin. Bu tasarımda mobilyaları ve duvarları istediğiniz renkte seçme şansına sahipsiniz. Bu siyah ya da beyaz tamamen size kalmış bir seçim. Burada önemli olan zemini siyah yapmanızdır. Bu şekilde siyah beyaz bir mutfak görüntüsüne çok rahat sahip olabilirsiniz. Mutfağınızın karanlık olmasını istemiyorsanız duvarlarınızda beyaz renk kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Kullandığınız bazı mobilyaları siyah seçerseniz farklı bir siyah beyaz mutfak dekorasyonu elde edersiniz.

Eğer evinizdeki mobilyalardan vazgeçmek istemiyorsanız boydan boya bir halıfleks kullanarak siyah beyaz mutfak dekorasyonuna kavuşabilirsiniz.  Son olarak siyah beyaz karma tasarımını incelelim. İster siyah mobilyalar beyaz duvar olsun ya da tam tersi olsun demekten vazgeçin ve karma bir tasarım oluşturun. Buna örnek olarak mutfak dolabını verebiliriz. Üst kısmını siyah yaptığımız mutfak dolabının alt kısımlarını beyaz yaparak yeni bir tasarım oluşturma şansına sahipsiniz. Aynı işlem için siyah beyaz mutfak dolapları da tercih edilebilir.

Yorum Yaz