Veranda Dekorasyon Fikirleri

Bu yazımızda veranda dekorasyonu için birbirinden güzel fikirleri sizler için bir araya getirdik. Öncelikle veranda hakkında fikirleri olmayanlar için verandayı kısaca tanıtalım. Veranda, evin dışında yer alan çoğunlukla etrafında korkulukların yer aldığı zemin hizasında inşa edilen balkona benzer bir yapıdır. Verandalar, yazın bunaltıcı sıcaklarda misafir ağırlamak ya da aileyle yağılacak kahvaltılar için oldukça uygun yerlerdir. İşte birbirinden farklı veranda fikirleri..

Bahçe Veranda Fikirleri

Veranda Mobilya Fikirleri

Veranda Mobilya

Verandaların açık alanlar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle mobilya seçimi yaparken rüzgâr, su, nem gibi faktörlere dayanıklı olmasına özen gösterilmesi gerekir. Mobilya olarak bahçelere uygun tasarımlar kullanılarak bu sorundan kurtulunabilir. Tekli hazır koltuklar ve hazır koltuk takımları dekorasyon için idealdir. Bununla beraber bir marangoza ahşap mobilyalar yaptırmak da düşünülebilir. Koltukların rengine uygun kırlentler ve battaniyeler de dekorasyona renk katacaktır. Ayrıca battaniyeler serin akşamlarda sizleri soğuktan da koruyacaktır. Verandada bir masa sandalye takımı olmazsa olmazlardandır. Yemek için gerekli olan bu takın mekânda yeni bir yer açılmasını da sağlar. Veranda dizaynında akla ilk gelenlerden bir tanesi hiç şüphesiz hamaklardır. Bu yüzden sallanan sandalye ya da koltuklar dekorasyon için tercih edilebilir. Yine bir orta sehpa dekore edilecek yeni bir alan kazandırmak için harika bir fikirdir.

Veranda aydınlatma fikirleri

Veranda Aydınlatma

Veranda korkuluklarına verandalar için hazırlanan dekoratif lambalardan yerleştirerek aydınlık bir alan elde edebilirsiniz. Korkuluklara ve çatı aralarına küçük lambalar asarak aydınlığı çoğaltmanız da mümkün.

Yorum Yaz