Küçük Mutfak Modelleri

Bazı evlerin dizaynından dolayı mutfakları küçük olabiliyor. Eğer her şeyi deneyip mutfağınızı büyütmeyi başaramadıysanız üzülmeyin. Birbirinden çık mutfak modelleri ile siz de mutfağınızı harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunu yapabilmek için bazı dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyacaksınız. Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Küçük Mutfak Dekorasyon

Mutfak dekorasyon fikirleri 2 bölümde incelenmektedir. İlk bölüm görsel bölüm olarak adlandırılmaktadır. Mutfağınız istediğiniz büyüklükte değilse olduğundan çok daha büyük gösterme şansına sahipsiniz. Bir diğer yöntem sayesinde de mutfağınızda mevcut olan alanı çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri mutfağınızda deneyebilir, mutfağınızı görenleri hayran bırakacak kadar fevkalade bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Üstelik bunu mutfağı büyütmek zorunda kalmadan başarabilirsiniz. Mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterebilmek için ilk dikkat etmeniz gereken renk seçimidir. Kafanıza göre bir renkle mutfağınızı dekore edemezsiniz. Beyaz rengin hakim olduğu bir mutfak her zaman olduğundan çok daha büyük görünmektedir. Bu işlemi mutfağınızı beyaza boyayarak yapmaya başlayabilirsiniz. Mobilyaları da beyaz renkte seçmek bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Mutfağınıza beyazın çok fazla hakim olduğunu düşünüyorsanız biraz renklendirmek adına mutfakta kullandığınız raf, askı ve diğer ürünlerin renklerini farklı seçebilirsiniz.

Küçük Mutfak

Bir diğer etken ise aydınlatmadır. Küçük bir pencereye sahip olan ya da penceresi büyük olduğu halde yeteri kadar ışık alamayan mutfaklar her zaman olduğundan daha küçük görünür. Bu sebeple mutfakların aydınlık olması fazlasıyla önem taşımaktadır. Mutfakta yapılacak yeterli miktarda aydınlatma sayesinde mutfağınızı büyük gösterebileceksiniz. Bu aydınlatma için avize kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine spot ışıkları tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Mutfaklarınızın duvarlarını verimli şekilde kullanmak da güzel bir görünümde sizlere yardımcı olacak. Bunun için daha fazla raf ile saklama alanlarınızı olduğundan çok daha fazla artırabilirsiniz. Raflar dışında sürekli kullandığınız eşyaları mutfakta bir askılık bulundurarak oraya takarsanız hem alandan tasarruf edersiniz hem de daha kısa sürede istediğinizi bulabilirsiniz.

Küçük Mutfak Örnekleri

Rafların mutfak görüntüsünü bozmaması için küçük saksılarda nane, kekik, reyhan ve buna benzer kullanılacak bitkiler yetiştirebilir bu sayede hem güzel kokularından hem de görünüşünden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yaz