Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odaları insanların dinlenip yeni bir güne hazırlandığı, evlerin en özel bölgeleridir. Bu nedenle yatak odalarını dekore ederken çok dikkatli olmalıyız. En yaratıcı ve şık yatak odası dekorasyon fikirleri için doğru yerdesiniz. Dekorasyon yaparken herkesin bazı özel tercihleri olabilir ama söz konusu yatak odası dekorasyonu olduğunda dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Bu önemli noktaların başında rahat ve odanın stiline uyacak bir yatak geliyor. Yatak, yatak odasının anahtar parçasıdır. O yatakta günün yorgunluğunu ve stresini atar, yeni bir güne hazırlanırız. Rahat edeceğiniz ve aynı zamanda yatak odası dekorasyonunuza uyacak şık bir yatak çok iyi bir tercih olacaktır. Diğer önemli parçalar ise ; yatak başında yer alan komodin ve gece lambasıdır. Eğer yatak odanızda yer var ise bu parçaları mutlaka dekorasyonunuza eklemelisiniz. Bir diğer ihtiyaç ise gardıroptur. Gardırop, odada çok fazla yer kaplamadan ihtiyacınızı karşılayacak ve stili dekorasyon stilinize uyacak şık bir gardırop olmalıdır. Eğer odanızda fazladan yer var ise o kısmı ayırıp giyinme odası yapmanız da çok hoş olacaktır. Giyinme odalarında dolapların kapaklarına gerek kalmaz açık kalabilirler ve istediğiniz kadar raf ve dolap eklemesi yaparak , bir boy aynası ve puf koyarak çok şık bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Ama bu kadar alanım yok diyorsanız içi ihtiyacınıza göre bölünmüş; kıyafet, ayakkabı, çanta gibi eşyalarınızı sığdıracak bir gardırop da yeterli olacaktır. Yine yatak odanızda yer var ise, tuvalet masası da önemli bir ihtiyaçtır. Tuvalet masaları hem aksesuar, parfüm, makyaj malzemeleri gibi eşyalarınızı koyacak alan sağlar hem de yatak odanızda hazırlanmak açısından çok büyük pratiklik sağlar. Aynı zamanda bir yatak odasında puf yada bazalı sandık olması da çok işinize yarar. Eşyalarınızı depolamak için ve yatak odası dekorasyonunuza zenginlik katacaktır.

Ayna da yatak odalarının vazgeçilmez bir parçasıdır ve bir boy aynası yerleştirebileceğiniz gibi tuvalet masanızdaki ayna ya da gardırobunuzun kapağına yelleştirilebilecek bir ayna da işinizi görecektir. Halı ve perde ise diğer dekorasyon parçalarına göre renk ve stil uyumunu sağlayacak şekilde seçilmelidir. Ve son olarak yatak odaları için ışık vazgeçilmezdir. Yatak odanızın stiline uyacak şık bir avize, komodinlerin üstünde yer alacak abajurlar ve tercihe göre eklenebilecek mumlar ve çeşitli aksesuarlar yatak odanıza hem şıklık hem de romantiklik katacaktır.

Yatak Odası Dekorasyon

Gelelim yatak odası dekorasyonunun genel stiline yatak odası dekorasyonu fikirleri söz konusu olduğunda ilk akla gelecek şey seçilecek renklerdir. Yatak odalarında sizi sakinleştirecek, rahatlatacak soft renkler seçmelisiniz. Beyaz ve krem rengi yatak odalarında en çok tercih edilen renkler olduğu gibi mavi, yeşil, bej gibi sakinleştiren ve huzur veren renkleri de seçebilirsiniz. Daha ayrıntılı ve son moda yatak odası dekorasyon fikirleri için dekorasyon dergileri karıştırıp biraz araştırma da yapabilirsiniz. Unutmayın, yatak odası dekorasyonunuz sizin kişiliğinizi yansıtmalı ve konforunuzu sağlamalı!

Yorum Yaz